Weroniq

známým zemřela kočka při kastraci.. jak se to mohlo stát? :(

vždycky jsem si myslela, že kastrace je u koček a kocourů běžná záležitost.. mnohem lepší řešení než je nechat se množit a koťata pak topit nebo něco horšího.. jaktože jejich kočka nepřežila? když si pomyslím, že naše to tenkrát taky nemusela přežít… :(

Nejlepší odpověď
Drap

Každá, byť banální operace má svá rizika. Nastanou komplikace a je to. A nejen u koček. Podobné věci, i když velmi málo se přihodí i u lidí. Jde na operaci slepého střeva a nepřežije. Takový je zkrátka život

Další odpovědi
beer

Kastrace kočiček a kocourků je skutečně nejčastěji prováděný chirurgický zákrok. To ovšem neznamená, že nemohou nastat potíže, zvláště když je zákrok požadován ve vyšším věku zvířete (kočka má třeba značnou nadváhu, je již březí atd). Navíc každé zvíře má svoje vnitřní orgány různě veliké, často i poněkud „jinde“.. Anestéza znamená také jisté riziko – každé zvíře ji může snášet zcela jinak. Zkrátka, nikdy se nic neví předem.
No a samozřejmě záleží na odborných a řekl bych hlavně praktických znalostech veterináře. K veterináři, který vá větší úmrtnost při těchto zákrocích bych raději nechodil a vyhledal jiného, třeba podle zkušeností páníčků.
Co se zhruba děje při kastraci kočky, pro představu:

  1. Mírné uspání a aplikace antibiotika.
  2. Zavedení kanyly a aplikace anestetika
  3. Rozříznutí břišní dutiny v linea alba
  4. Vyhledání prvního děložního rohu, vytažení z dutiny, podvázání, zastavení krvácení a odstranění vaječníku. Poté následuje druhý roh..
  5. Šití vnitřní stěny
  6. Šití stěny vnější.

Po celou dobu se vše reviduje, suší, zašívají případné cévky při krvácení, odstraňují nalezené novotvary, přidává anestetikum.. A čím je zvíře obéznější, tím je to složitější.

Živý tvor totiž není stroj s přesně danými, definovanými a umístěnými součástkami. Zřídka může proto dojít k vážným komplikacím i pod rukama zkušeného veterináře. Ale kastrovat bych kočičku rozhodně nechal, zvláště když nechceš topit potomky.

Zdroj: Vet. praxe

www

Stát se to může.
Více by ti odpověděl asi Beer, dělá podle jeho profilu zde na veterině.
Předpokládám, že bude markantní rozdíl mezi kastrací kočka/kocour.
Doplňuji:
Beer, jsem si oddechnul, že ses ozval 🙂.
Určitě bych ti dal hodnocení nejlepší odpovědi, kdyby byla otázka moje. Hlavně kvůli tomu závěru, který z popisované práce logicky vyplývá 😉.

Adula.57

to se bohužel může stát. Ale někdy je v tom taky chyba veterinářů. Kam s ním chodili na vetrinu? My jsme byli v Růžodolu, a tam po nás chtěly hlavně peníze za léky, přesto náš pes taky umřel.

samicek333

Mohla to být straší kočka, nebo mohla být nějak nemocná. Neš vždycky se operace povede, ale většinou ano. Vždy je něšjaké riziko, to samé ale s normální operací lidí u doktora

50centes

kastraci koček k jsem vydel 10krát

muj kocour to taky málem nepřežíl!!!

stačí když se řízne moc hluboho a krvacení nejde zastavit zvíře by nemělo více jak 1 byt na operačnim stole

StandaSan

To je bohužel riziko, se kterým se musí počítat.. i u lidí občas nastanou komplikace při jinak banálních operacích.. osud si zkrátka nevybírá. My máme doma kocourky tři, všichni jsou z jednoho vrhu a všichni vykastrovaní – naštěstí bez jakýchkoli komplikací, a to na této klinice http://www.me­tropolevet.cz/kas­trace-kocoura-praha/ , kde byli mimochodem velmi vstřícní, milí a o všechny kocourky se skvěle postarali. :)