luca123

Známý má dluh z trestné činnosti, za kterou byl odsouzen, lze podat žádost o osobní bankrot?

Nyní je už na svobodě a má exekuci na plat. Jaké podmínky musí splňovat?

Odpovědi
JájsemRaibek

Nejsem si jist, ale myslím, že nemůže, protože jedním s požadavků je výpis rejstříku trestů. A navíc dluh z trestné činnosti asi nepůjde oddlužit.
Jako že bych vyloupil banku a pak až by mě pustili, tak bych požádal o oddlužení a bylo by to? Tak to asi ne :D

Drap

Příliš málo informací. Za určitých podmínek to je možné.

Po vymazání trestu musí mít zaměstnání a doložit , že je schopen splatit určitou část dluhů.
Čti zde ?
http://oddluz­teme.cz/podmin­ky-oddluzeni/

Hlada

Ne.
Žadatel o odlužení nesmí být pravomocné odsouzený za trestný čin majetkové, nebo hospodářské povahy za posledních 5 let. Zák. č. 294/2013 Sb.

Hans51

to Hlada:

Z otázky není patrné, jakého charakteru byla trestná činnost známého, proto bych rovnou kategoricky možnost podat insolvenční návrh neodmítal.

A ještě jedna poznámka, Vámi citovaný zákon č. 294/2013 Sb. je zákon, kterým byl novelizován zákon č. 182/2006 Sb., o úpadku a způsobech jeho řešení (insolvenční zákon). Není správné citovat pouze jej, protože by byla většina doprovodných informací vytržena z kontextu. Proto je nutno vycházet z „primárního“ zákona, tedy z toho insolvenčního.