Pokročilý

Znamky ve škole

Dobry vecer.
Prosim poradte mi co mam delat.Jsem na zakladni skole.Uceni mi pomerne jde mam 1 a dvojky,ale v prvnim pololeti jsem mel opravdu spoustu 2 jek.
Pred par dny jsem dostal 3 ze zemepisu...ze zkouseni...rodice mi to furt vycitaji,protoze jsem tak stejne dostal a i v prvnim pololeti..jenze ja jsem se den pred zemepisem ucil na dalsich nekolik predmetu,ale to rodice nechapou.
Moje mama mi řika ze si mam vybrat na jaky pujdu učiliste a ze se nikam nedostanu atd...uz me to opravdu stve...ja si svoje chyby uvedomuji a zpravim je.ale rodice si mysli kdyz mam v zk ze zemepisu jednu 3 a jednu 1 tak,ze je vse ztraceno...mozna tomu nahrava fakt,ze jsem jim znamku zatajil..no nevim...je pravda ze se nikam nedostanu s jednou 3 z fyziky a s nekolika 2...chci to toto pololoeti opravit,ale jak rikam,rodice se zlobi kvilu kazde znamce...jsem v 8 rocniku :-/
Doplňuji:
Já projevuji snahu,sedím doma chodím po pokoji a učím se.
ale hold to nékdy nevyjde podle mych predstav v žk mam i 1,ale rodiče vidi jen 3

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Balco, tak Ti poradím jedno. Rodiče nejlépe přesvědčíš o tom, že myslíš studium vážně, když se "zakousneš" do učení a známky si spravíš. A nejvíc je naštveš, když při tom budeš v klidu. Rodiče dokážou být pěkně protivní, obzvlášť když se snaží, aby se jejich "ratolest" vzpamatovala. Máš na víc, než propadat panice, že budeš muset na učňák. Buď v pohodě, rodičovské připomínky chápej jako trénink své odolnosti a zaber. V jednom mají rodiče totiž pravdu, čím lepší budeš mít prospěch, tím lépe se Ti bude vybírat další škola.

Další odpovědi:

Bronzový

auluk: ze 4 na zdrávce? To jim závidím.
balca: je pravda,že to je pro tebe hodně důležité,hlavně co se týče poloviny 8 a konec 9. Ale určitě když zabereš,a rodiče uvidí snahu,tak změní svoje mínění. Chce to projevit snahu. A rodiče to možná pochopí. Tou snahou myslím opravit si tu 3. Aniž by si to jakkoliv vysvětloval. Až to tvoji rodiče uvidí,určitě změní názor.

Pokročilý

s jednou 3 ? to si děláš srandu ? znám lidi s dvjema 4 a jsou na zdrávce ! promiň ale máš trochu jak to říct praštěný rodiče já jsem teˇˇd v půlce 7 dostala 3 trojky a 2 a 1 a máma byla naprosto spokojená !

Zlatý

Zkus rodičům vysvětlit, že známka má malou vypovídající hodnotu, protože každý učitel má jiné nároky.

Klidně běž na učiliště a jeho dokončení se můžeš přihlásit znova na střední školu a dodělat si maturitu.

Výhody: když maturitu něuděláš z jhakéhokoliv důvodu, tak nezůstaneš se základním vzděláním, ale jsi alespoň vyučený

Jít studovat střední školu v 18 už budeš "duševně vyspělejší" a budeš přistupov at ke studiu zodpovědněji, že 15ti letí.

Už budeš něco vědět z učňáku a budeš moc mladší doučovat a možná si i něco vyděláš

Když budeš dál studovat rodiče na tebe budou dál dostávat příspěvky a budou mít slevu na daních.

Bronzový

Chlape pohoda jazz, jestli máš jedničky/dvojky tak se uč tak jak se učíš do teď. Učíš se pro sebe a asi to už i víš - takže no stres.

Co se týče střední, tak je to jak u které - nicméně jedničky dvojky znamenají v nejhorším přijímačky, které bys musel udělat. Rodiče mají vždycky pravdu < tak to je kec. :)

Ještě doplním po přečtení Michal_Kole:
to si děláš srandu s těmahle radama?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 566
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.