tyna94

známky na střední-vysvědčení

Ahoj, jsem v prváku na gymplu. POtřebovala bych vědět, jestli je pravda, že mi nemůže dát o 2 supně horší známku, než jsem měla v pololetí(měla jsem 2=takže mi nemůže dát 4)Aspoň na základce to tak bylo…Díky za radu :)

Nejlepší odpověď
Tlusttoch

A proč ne, pokud Vaše znalosti tomu odpovídají. Jinak se lze samozřejmě odvolat u ředitele a půjdete před komisi a budete dělat zkoušky ze všeho, co jste brali.

Další odpovědi
barnajka

Taky by mě zajímalo, jak to teda ve skutečnosti je!!! Sama jsem se s touhle „fámou“ jednou v životě setkala a nechtělo se mi tomu věřit :)
Když jsem přecházela z jedné střední na druhou, musela jsem projít přijímacím pohovorem s ředitelem mé nové SŠ. Díval se taky na moje vysvědčení z předchozí školy a když viděl, že jsem měla v pololetí z matiky 1 a na konci roku 3 nebo 4 (už si nepamatuju), ptal se mě, co je to za blbost :)) Říkal to stejný, co ty – že skok o víc než jeden klasifikační stupeň NENÍ možný. Já to tehdy slyšela prvně v životě, nikdy jsme to takhle nikde nepraktikovali (ani na základce ne). Když v pololetí umělas na výbornou a pak jsi to flákala, klidně tě na konci roku nechali i rupnout.
Osobně mi připadá postavený na hlavu, že by ta fáma byla vážně pravdivá. To by pak teoreticky stačilo, abys v prvním pololetí zabrala a na výzo dostala za jedna…a v druhým pololetí nemusíš ani hnout prstem, můžeš mít samý pětky..a stejně dostneš 2 maximálně?!?!?! Vždyť to je blbost na entou! :)) Známka je přece odrazem tvých znalostí a píle vtom který období. Když zasloužíš basu, měla bys ji taky dostat – a budiž ti do budoucna motivací pořádně na sobě máknout.
Jestli ti ten propad o 2 stupně hrozí, radši s ním vnitřně počítej – a začni pomalu připravovat i rodiče :) Myslím si, že vyučující má právo dát ti takovou známku, jakou on sám uzná za adekvátní ke tvým znalostem. Nehádej se s ním – a přijmi to jako fakt. Sama snad nejlíp víš, kolik jsi tomu učení letos dala – a pokud svědomí nemáš úplně nejčistší, nebyla by ti hanba se o tu lepší známku handrkovat?! Mě teda jo :-//

hani

Pokud výkony, které neodpovídají požadované úrovni, tak jistě může.

Ella

ale už na základce nejsi!!! tohle je střední, je to navíc Gympl, klidně tě můžou nechat propadnout, i když si pololetí před tím měla z toho předmětu za jedna…
tam jde o znalosti a ne o to, že tě pani učitelka nechce zkazit vyznamenání, protože jsi přece byla předtím tááák šikovná.
Holt na střední se musíš učit, první pololetí je v pohodě, protože se opakuje látka ze základky, druhé už ne, musíš začít makat…