známky na střední-vysvědčení

Ahoj, jsem v prváku na gymplu. POtřebovala bych vědět, jestli je pravda, že mi nemůže dát o 2 supně horší známku, než jsem měla v pololetí(měla jsem 2=takže mi nemůže dát 4)Aspoň na základce to tak bylo...Díky za radu :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

A proč ne, pokud Vaše znalosti tomu odpovídají. Jinak se lze samozřejmě odvolat u ředitele a půjdete před komisi a budete dělat zkoušky ze všeho, co jste brali.

Další odpovědi:

Zlatý

Taky by mě zajímalo, jak to teda ve skutečnosti je!!! Sama jsem se s touhle "fámou" jednou v životě setkala a nechtělo se mi tomu věřit :)
Když jsem přecházela z jedné střední na druhou, musela jsem projít přijímacím pohovorem s ředitelem mé nové SŠ. Díval se taky na moje vysvědčení z předchozí školy a když viděl, že jsem měla v pololetí z matiky 1 a na konci roku 3 nebo 4 (už si nepamatuju), ptal se mě, co je to za blbost :)) Říkal to stejný, co ty - že skok o víc než jeden klasifikační stupeň NENÍ možný. Já to tehdy slyšela prvně v životě, nikdy jsme to takhle nikde nepraktikovali (ani na základce ne). Když v pololetí umělas na výbornou a pak jsi to flákala, klidně tě na konci roku nechali i rupnout.
Osobně mi připadá postavený na hlavu, že by ta fáma byla vážně pravdivá. To by pak teoreticky stačilo, abys v prvním pololetí zabrala a na výzo dostala za jedna...a v druhým pololetí nemusíš ani hnout prstem, můžeš mít samý pětky..a stejně dostneš 2 maximálně?!?!?! Vždyť to je blbost na entou! :)) Známka je přece odrazem tvých znalostí a píle vtom který období. Když zasloužíš basu, měla bys ji taky dostat - a budiž ti do budoucna motivací pořádně na sobě máknout.
Jestli ti ten propad o 2 stupně hrozí, radši s ním vnitřně počítej - a začni pomalu připravovat i rodiče :) Myslím si, že vyučující má právo dát ti takovou známku, jakou on sám uzná za adekvátní ke tvým znalostem. Nehádej se s ním - a přijmi to jako fakt. Sama snad nejlíp víš, kolik jsi tomu učení letos dala - a pokud svědomí nemáš úplně nejčistší, nebyla by ti hanba se o tu lepší známku handrkovat?! Mě teda jo :-//

Pokud výkony, které neodpovídají požadované úrovni, tak jistě může.

Stříbrný

ale už na základce nejsi!!! tohle je střední, je to navíc Gympl, klidně tě můžou nechat propadnout, i když si pololetí před tím měla z toho předmětu za jedna...
tam jde o znalosti a ne o to, že tě pani učitelka nechce zkazit vyznamenání, protože jsi přece byla předtím tááák šikovná.
Holt na střední se musíš učit, první pololetí je v pohodě, protože se opakuje látka ze základky, druhé už ne, musíš začít makat...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2415
Zlatý Drap 1488
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.