Avatar uživatele
quentos

Znamená „skoro“ ve slovenštině „brzy“?

Začínám pochybovat o svých znalostech slovenštiny. Klient (Slovák) povídal, že dnes pošle „skoro ráno“ zakázku. Teď už je „skoro poledne“ (tentokrát v českém významu :{D> " a furt nic :{D> ještě že nejsem takovej blázen a od „skoro rána“ tady nečekám :{DD>

… to by mě zajímalo, proč mi to nabízí kategorii „rodina a vztahy – těhotenství“ ;{)>
Doplňuji:
no sláva, došla :{)> „skoro ráno“ to tedy ani náhodou nebylo, spíš „skoro v poledne“ v tom druhém významu slova :{D> Dík za odpovědi…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? annas, manon, aramah, anonym, anonym, huxa, anonym, anonym, marci1 před 4169 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
manon

Odpoveď byla označena jako užitečná

Těhotenství je blbá kategorie. Být „skoro“ těhotný nelze :D Jinak slovenské „skoro“ je brzy i téměř – podle kontextu. Nevím jestli spisovně, ale používá se prý – ověřila jsem.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
johana 56

Podle mne je brzy správně (u kategorie nechápu).
Doplňuji:
I když : pro ranné brambory se používá slovenský výraz „skoré“- že by tedy ranné těhotenství…

Upravil/a: johana 56

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

Je to jinak. Zdejší moudrý systém tě varuje, že po slovensky skoro a po česky brzy otěhotníš !
Tak si brachu dávej majzla… ))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arya1

Ano, skutečně znamená slovensky skoro – česky brzy. Proč ti to nabízelo kategorii rodina a vztahy – těhotenství opravdu netuším.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Význam je jasný, to Ti mohu potvrdit, protože právě čtu Sienkiewiczovu Potopu ve slovenštině. Klient může mít poruchu ve spojení, nebo něco na zakázce ještě potřebuje dopilovat.
Katagorie těhotenství se Ti nejspíš nabízí proto, aby sis uvědomil, že někdy je „rychlé“ i devítiměsíční těhotenství a porod. Zřejmě tím chce „ten nahoře“ naznačit, že na „chudáka“ klienta nemáš spěchat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Děda Louda

Já zase nevím, co jsou ranné brambory, johany 56, tak asi taky tápeme.

před 4169 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

to jsem taky zíral, já znal leda šestiranný revolver ;{)>

před 4168 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek