annas

Znamená označení Latinská Amerika totéž co Jižní Amerika?

Proč?

Nejlepší odpověď
chucky

Jako Latinská Amerika jsou označovány země amerického kontinentu jižně od USA, ve kterých se mluví jedním z románských jazyků: francouzsky, portugalsky nebo španělsky
Pojem Latinská Amerika bývá často mylně chápán jako synonymum pojmu Iberoamerika. Toto označení se však nevztahuje na země s francouzským kulturním dědictvím. Ani ono není politicky zcela korektní, neboť poukazuje na původ portugalských a španělských kolonizátorů – Pyrenejský poloostrov (Península Ibérica) – a indiánské kulturní dědictví pomíjí. Dalším geografickým výrazem používaném pro tento region je pojem Hispanoamerika, který je souhrným označením pro španělsky mluvící země.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/La­tinsk%C3%A1_A­merika