jurakova

Známá si vyřídila půjčku mým jménem je možno s tím něco dělat?

V roce 2003 si na mne vzala půjčku-kterou si vyřídila sama i mne podepsala.Splatky mi strhavali ze mzdy-totež zvládla beze mne.Do dnes mi nevrátila ani korunu-mám ještě nějakou šanci s tím něco udělat.Děkuji Majka

Nejlepší odpověď
Pavluška

Jediné je domluvit se s Vaší známou, takto zpětně s bankou asi už nic nevyřídíte. Možná byste si mohla vyžádat podklady, na jejichž základě byla půjčka vystavena a zkusit dokázat například podle podpisu, že jste tu půjčku neuzavírala vy. Ale stejně nevím, jestli by to zpětně k něčemu bylo.

Další odpovědi
hanulka11

Mě jen děsí jak jste na to mohla přistoupit ? Kdo dokáže že jste si ji nevzala vy?Měla vaše doklady?Nechce se mi tomu ani věřit.

standa

Ano, máte šanci za dotyčnou zajít a POPROSIT ji, aby vám peníze vrátila.

Právní cestou jít sice můžete, ale protože jste s uvedeným postupem souhlasila (důkazem je, že jste si nechávala strhávat splátky aniž byste cokoli namítla), tak na 99% bude věc odložena, že trestný čin (např. podvod) spáchán nebyl.

Jediná šance by byla, že byste ´nějak´ prokázala, že do celé akce jste byla vtažena násilím…, ale to asi sotva, že ? ☹