roxy52

Známá se mě ptala jestli má cenu podávat daňové přiznání,když má částečný ID a vydělává 8 000.-Kč

Protože s tím nemám nejmenší zkušenosti,tak se ptám zde.

Nejlepší odpověď
Hlada

Podle §38g Zákona o daních z příjmů je povinen podat daňové přiznání každý, jehož roční příjmy, které jsou předmětem z daně příjmů fyzických osob, přesáhly 15000,– Kč, pokud se nejdená o příjmy od daně osvobozené nebo o příjmy, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby (§ 38d).
Nemá proto povinnost podat přiznání k dani z příjmů.
Jiná situace by byla, kdyby byla zaměstnaná. V tom případě platí hranice 6000,– Kč.

Další odpovědi
Drap

Cenu to možná nemá, ale podat daňové přiznání je poviností

jmhad

V daném případě si může vydělat bez zdanění za rok 2011 částku 174 400,–.Každopádně – od zaměstnavatele /zaměstnavatelů/ si nechá vystavit potvrzení o příjmech a zálohách za rok 2011 /do 15.2./.Sečte si příjmy a pokud se vešla do této částky a NEBYLO JÍ NIC SRAŽENO JAKO ZÁLOHA NA DANĚ,nemusí žádné daňové přiznání podávat.Pokud ji zaměstnavatel srazil zálohu na daně,podat musí,protože to v tomto případě dostane zpět.Ale on je takový tichý pokyn z FÚ,že ze mzdy kolem minimální zálohy zbytečně nesráží, protože se pak vrací a je to zbytečná práce.Ale ten orientační výpočet je nutný pro klid v duši,protože – co když dostala mimořádnou odměnu a příjem byl vyšší.Pak musí zaplatit.Ten výpočet není nic složitého,můžeme poradit.