darysa

Známá je po operaci prsu. Přišla o oba prsy. Můžete nám sdělit jaké vložky do podprsenky jsou nejlepší. Děkuji Hana

Nejlepší odpověď
Pájo

O to by se měl postarat (její) odborný lékař. U všech epitéz (i těch po ablaci prsou) je nutné předepsání u odborného lékaře – chirurg, onkolog nebo praktický lékař. Pooperační epitézy by měla zcela hradit pojišťovna. Podmínkou úhrady pojišťovnou je hlavně smlova mezi pojišťovnu a výrobcem, pojišťovna je hradí celé nebo přispívá paušálně, jinak na epitézy je nárok – např. 1× za 2 roky).

O výběru konkrétních epitéz se poraďte přímo s onkologem, lékařem protetického odd. v nemocnici, v součinnosti s nimi s pracovnicemi prodejny zdravotnických prostředků nebo odborným personálem lékárny.

Další odpovědi
anonym

Souhlasím s Pájo a ještě doporučuji facebook: Anna K. Kampaň. Kamarádka je vpodobné situaci a tento FB profil jsem jí doporučila a dostala tam spoustu praktických rad.