flinta

Znám matku(dítě 9let)., která má podmíněný trest na 3,5 roku.Často řídí v opilosti. Jaký trest ji hrozí?

Podmíněný trest + řízení pod vlivem

Nejlepší odpověď
kropitko

když jí nechytěj,tak jí nic nehrozí…

Další odpovědi
standa

Nejspíš se jedná o osobu, která má spolu s podmínkou vysloven zákaz řízení (alespoň tak soudím podle textu otázky).

V takovém případě je úplně jedno zda bude přistižena že řídí střízlivá či opilá, porušila zákaz řízení a podmínka se jí promění na NEPODMÍNĚNÝ TREST… a přesnou výši trestu nelze z tohoto místa bez znalosti souvislostí odhadnou, ale klidně to může být i „půl roku až rok na tvrdo“.

Pokud zákaz řízení nemá a má ´jen´ podmínku, tak by se takováto osoba měla vyvarovat jakéhokoli protiprávního jednání a řízení v opilosti je samozřejmě jeden z největších prohřešků → a trest by v tomto případě byl o stupínek nižší než v předchozím případě, ale o nepodmíněný trest by se jednalo na 99%