zvonisek

Hrozí člověku vězení, když jako dítě objednával přes internet a zadával nesmyslné adresy? Objednal toho za sto tisíc.

Jeden kluk jako dítě objednával přes internet a zadával nesmyslne adresy, hrozí mu vězení? Tenkrát říkal, že objednal něco asi za sto tisíc.

Odpovědi
tforro

Záleží, zda se to dá kvalifikovat jak podvod a podle výše způsobené škody určit promlčecí lhůtu.
Ale jestli je to podvod, nevím, protože ten „objednatel“ neudělal nic pro to, aby se na tom skutku obohatil. Takže asi to nebude nic podle trestního zákoníku, ale spíš občansko právní spor který by musel vyvolat poškozený (nějaký e-shop, který zaplatil zbytečně poštovné)

Toť můj laický názor.

Dochy

Důležité je to „jako dítě“. Pokud tím myslíš že byl nezletilý, pravděpodobně neměl trestní odpovědnost.