ten který je

Znalost ČR v zahraničí

Byli jste někdo někdy v nějaké vzdálené zemi?Znali místní obyvatelé ČR a měli nějaké vědomosti o nás?

Nejlepší odpověď
Terryle

Mě loni šokoval student z Asie (nějaká Čína nebo Jižní Korea), který znal režiséra Jana Švankmajera – když se dověděl, že jsem z ČR, ptal se mě, jestli ho znám a hrozně se divil, že jsem od něj nic neviděla.
Jinak tak normálně, záleží na tom, odkud cizinci jsou – často znají sportovce (hokejisty, fotbalisty), pivo a Havla. A skoro každej cizinec, se kterým jsem mluvila, buď byl v Praze a hrozně rád na to vzpomíná, nebo tam nebyl a chce se tam vypravit…

Další odpovědi
anonym

Otázka zde již byla, naposled dokonce před pouhými 3 dny.

barnajka

Přiznám se, že já moc zcestovalá nejsem. Ne snad, že bych cestování neměla ráda, ale nějak na něj chybí korunky :) Mám ale v zahraničí dost kamarádů a o ČR jsme se samozřejmě bavili. Výsledek? Žádná sláva :) V lepším případě neměli ani tucha, kde Česká republika leží (většinou Američani a Indonésani)..a v tom horším případě nás Asiati lokalizovali někam do hluboké Afriky a Afričani zas kamsi do východní Asie :))

Když nepočítám evropský kamarády, kteří by nás (snad) znát měli, tak jen kamarád z Turecka se chytal na naše fotbalisty, kamarád ze Švýcarska obdivuje Ivana Hlinku (ani nevěděl, že Hlinka zemřel), kamarád z Libanonu tušil něco málo o brněnské hudební scéně(!!), pár dalších mělo matný povědomí o Václavu Havlovi.
A co je asi vůbec nejzajímavější: mám několik kamarádů z Íránu, a každý z nich věděl o nás aspoň málo maličko!!! Jeden slyšel na český rock, druhý znal Prahu (byť jen z fotek), třetí zas měl několik Čechů ubytovaných u něj doma (v rámci couch-surfingu).
Kamarádka z Japonska věděla jen tolik, že ČR leží někde v Evropě a jeden kamarád z Botswany znal Jana Saudka.
Není to úplně valný výsledek, ale myslím si, že se to brzo změní – třeba takový náš pan prezident na tom pracuje víc než aktivně! Ještě pár aférek s ukradnutými pery – a budou nás znát všichni :D

olda12

pro barnajka, to víš no i náš prezident je jenom čech,tak si tu čorku nemohl odpustit..

ten který je

Kamarád byl před dvěma lety na Novém Zélandu.Věděli o nás že se tu vyráběli motocykly zn.Jawa a také znali z dokumentu který běžel u nich v TV orloj v Praze.

ten který je

Dr Axel:Ne nebyla pane doktore,jen v trochu jiné souvislosti.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-popisete-cizinci-nasi-republiku-kdyz-ani-nevi-kde-lezi