Avatar uživatele
ten který je

Znalost ČR v zahraničí

Byli jste někdo někdy v nějaké vzdálené zemi?Znali místní obyvatelé ČR a měli nějaké vědomosti o nás?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus, barnajka, suaeda, anonym před 4640 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

Mě loni šokoval student z Asie (nějaká Čína nebo Jižní Korea), který znal režiséra Jana Švankmajera – když se dověděl, že jsem z ČR, ptal se mě, jestli ho znám a hrozně se divil, že jsem od něj nic neviděla.
Jinak tak normálně, záleží na tom, odkud cizinci jsou – často znají sportovce (hokejisty, fotbalisty), pivo a Havla. A skoro každej cizinec, se kterým jsem mluvila, buď byl v Praze a hrozně rád na to vzpomíná, nebo tam nebyl a chce se tam vypravit…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Otázka zde již byla, naposled dokonce před pouhými 3 dny.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
barnajka

Přiznám se, že já moc zcestovalá nejsem. Ne snad, že bych cestování neměla ráda, ale nějak na něj chybí korunky :) Mám ale v zahraničí dost kamarádů a o ČR jsme se samozřejmě bavili. Výsledek? Žádná sláva :) V lepším případě neměli ani tucha, kde Česká republika leží (většinou Američani a Indonésani)..a v tom horším případě nás Asiati lokalizovali někam do hluboké Afriky a Afričani zas kamsi do východní Asie :))

Když nepočítám evropský kamarády, kteří by nás (snad) znát měli, tak jen kamarád z Turecka se chytal na naše fotbalisty, kamarád ze Švýcarska obdivuje Ivana Hlinku (ani nevěděl, že Hlinka zemřel), kamarád z Libanonu tušil něco málo o brněnské hudební scéně(!!), pár dalších mělo matný povědomí o Václavu Havlovi.
A co je asi vůbec nejzajímavější: mám několik kamarádů z Íránu, a každý z nich věděl o nás aspoň málo maličko!!! Jeden slyšel na český rock, druhý znal Prahu (byť jen z fotek), třetí zas měl několik Čechů ubytovaných u něj doma (v rámci couch-surfingu).
Kamarádka z Japonska věděla jen tolik, že ČR leží někde v Evropě a jeden kamarád z Botswany znal Jana Saudka.
Není to úplně valný výsledek, ale myslím si, že se to brzo změní – třeba takový náš pan prezident na tom pracuje víc než aktivně! Ještě pár aférek s ukradnutými pery – a budou nás znát všichni :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
olda12

pro barnajka, to víš no i náš prezident je jenom čech,tak si tu čorku nemohl odpustit..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ten který je

Kamarád byl před dvěma lety na Novém Zélandu.Věděli o nás že se tu vyráběli motocykly zn.Jawa a také znali z dokumentu který běžel u nich v TV orloj v Praze.

před 4640 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ten který je

Dr Axel:Ne nebyla pane doktore,jen v trochu jiné souvislosti.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-popisete-cizinci-nasi-republiku-kdyz-ani-nevi-kde-lezi

před 4639 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Cestování