Znalec na bojler

Co znamená u bojleru "přídavný výměník tepla" a jaký je rozdíl mezi levým a pravým spotřebičem? Jedná se mi o tento model: http://www.mora.cz/…
Předem děkuji za všechny odpovědi k mému dotazu

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Pokročilý

No dle mého laického názoru by to měla být obyčejná spirála která tu vodu ohřívá , já jsem měnil u svého 200 litrového boileru nedávno a dal jsem slabší 1500 watovou , koupíte to to v každém lepší elektru zaměřeným na el. spotřebiče , a rozdíl mezi levým a pravím by měla být pouhá strana na které se nachází :)

Zlatý

No je to kombinovaný bojler. Ohřívá se buďto klasicky elektricky nebo přes "přídavný" výměník tepla z teplovodního topení. Proto název kombinovaný.
Elektricky, topnou spirálou z teplovodního topení buďto trubkovým výměníkem ( je uvnitř boileru) nebo duplikátorem ( dvojité stěny).
Tady to bude zřejmě ten trubkový uvnitř boileru. Koukal jsem znovu, na tom obrázku je ten trubkový výměník namalovaný !!!

Jo levý a pravý - to vyjadřuje na kterou stranu je vyustění právě toho výměníku na otopnou vodu. Vždy je tam vstup a výstup.
Neplést s výstupem teplé a vstupem studené vody.

Pokud nehodláte využívat ohřev z teplovodního topení nebo slunečního kolektoru, kupte si normální elektrický. Je lacinější.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.