Znalec na bojler

Co znamená u bojleru „přídavný výměník tepla“ a jaký je rozdíl mezi levým a pravým spotřebičem? Jedná se mi o tento model: http://www.mo­ra.cz/vyhleda­vani.php?hledej=k080&x=0­&y=0
Předem děkuji za všechny odpovědi k mému dotazu

Odpovědi
Kric.ouwner

No dle mého laického názoru by to měla být obyčejná spirála která tu vodu ohřívá , já jsem měnil u svého 200 litrového boileru nedávno a dal jsem slabší 1500 watovou , koupíte to to v každém lepší elektru zaměřeným na el. spotřebiče , a rozdíl mezi levým a pravím by měla být pouhá strana na které se nachází :)

mosoj

No je to kombinovaný bojler. Ohřívá se buďto klasicky elektricky nebo přes „přídavný“ výměník tepla z teplovodního topení. Proto název kombinovaný.
Elektricky, topnou spirálou z teplovodního topení buďto trubkovým výměníkem ( je uvnitř boileru) nebo duplikátorem ( dvojité stěny).
Tady to bude zřejmě ten trubkový uvnitř boileru. Koukal jsem znovu, na tom obrázku je ten trubkový výměník namalovaný !!!

Jo levý a pravý – to vyjadřuje na kterou stranu je vyustění právě toho výměníku na otopnou vodu. Vždy je tam vstup a výstup.
Neplést s výstupem teplé a vstupem studené vody.

Pokud nehodláte využívat ohřev z teplovodního topení nebo slunečního kolektoru, kupte si normální elektrický. Je lacinější.