9 řemesel

Znalci EXCELU vstupte a poraďte.

Dnes jsem dělal jeden malý prográmek.Podmínka byl Excel XP.Problém nastal, když ve sloupci (třeba) P byl odkaz na jiné (C,F,G),s podmínkou „KDYŽ“.Ta je možná jen 8×.Já jich potřeboval 20.Jak byste to řešili? Já jeden způsob pochopitelně vytlačil , ale třeba to jde i jinak.Po čase doplním o ten můj.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pokud nejde podmínka=když( protože má pouze omezený počet argumentů, tak bych jednotlivé argumenty zadal do více sloupců.
Např. argument 1–8 do sloupce třeba B, argument 9–16 do sloupce C a argument 17–20 do sloupce D.
V dalším sloupci bych vytvořil podmínku pro již vytvořené podmínky ze sloupců B,C,D.
Prostě tak, až by se mi v posledním sloupci zobrazoval ten argument co potřebuji.
Předešlé sloupce bych skryl.