ncls55

Znak kuří nožky

neví někdo jak se napíšou tzv.kuří nožky",nebo dvojtý kříž

Nejlepší odpověď
annas

Znak kuří nohy se píše uvozovkami. Napsal jste tento znak " za slovem nožky. Podle ČSN je to jediný český znak určený pro opakovací znaménko. Dvojitý kříž já píši s přeřaďovačem (přepnu na velká písmena a anglickou klávesnici). Je umístěn na horní řadě společně s českým š a číslovkou 3.

Další odpovědi
GangstaHelper

Dvojtý kříž (křížek, mřížka) napsat lze i bez přehazování klavesnice, tedy na ČESKÉ klávesnici : pravý ALT+X

A kuří nožky bych asi napsal takto -||-
Zde už taky přepínam na EN klávesnici: Pomlčku uděláte normálně (třeba mínusem) a znak | už na EN klávesnici. Poloha klávesy se liší. obvykle je hnrd vlevo od BACKSPACE nebo pod ním, píše se se shiftem a na klávese je | a \ pro EN klávesnici a " ' " a " ¨ " pro českou klávesnici.