gundhii

Znak „je odpovídající – odpovídá co – čemu?“

Dobrý den,

Příklad: Množství 50 litrů benzínu na ukazateli, které ukazuje ručička, odpovídá 225 mm hladině paliva v nádrži.

Jak matematicky zapsat slovo „odpovídá“ ? Jako odpověď stačí napsat rovnici 🙂. Děkuji.

Odpovědi
Heydulak

Quimby a Mc Merkurion nemají pravdu.
Symbol pro „odpovídá“, neboli „úměrnost“ je v matematice/fyzice zpravidla označován vlnovkou. Konkrétně uvedený příklad tázajícího je toho příkladem, tedy že 50 litrů paliva bude odpovídat 225mm výšce hladiny paliva v nádrži, platí jen pro určitý tvar nádrže, pro jinou nádrž to bude zase jinak a nelze položit rovnítko mezi jabka a hrušky. Tedy x ~ y, pokud existuje konstanta k, že x = ky.
V uvedeném případě je a musí být konstantou plocha hladiny paliva.

Quimby

=

Mc Merkurion

… odpovídá – schoduje se >>> rovná se " = " …