Lul

Značení rytmu a přízvučných a nepřízvučných slabik

„Zanech plínek, dlouhá cesta,
čas bys sobě popílila!
Vlna s vlnou v rozhovoru,
mám se po vodě dát dolu?“

Chápu zaznačení rytmu správně? (čárky znamenají přízvuk, bohužel nevím, jak to na pc zapsat)
´xx ´xx ´xx ´xx
´xx ´xx ´xxxx
´xx ´xxx ´x ´xx

Nevím, jestli i například spojeni „Koho před soud boží volá“ je ´xx ´xx ´xx ´xx nebo jestli je před=´x a soud také=´x

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat znova na 2. a 4. verš. – pro-pí-li-la , v roz-ho-vo-ru.
U delších slov je přízvuk vedlejší – objevuje se zpravidla na lichých slabikách.
Doplňuji:
Nevšimla jsem si dodatku – přízvuk je na předložce:, takže před je přízvučná, soud – nepřízvučná.