Avatar uživatele
samicek333

Zná pes své jméno?

Myslím to tak, jestli své jméno spíše nebere jako upozornění na něco blížícího se. Jestli ví, že to je on, nebo si myslí, že je to povel.
Doplňuji:
led: ale i to by mohlo znamenat, že prostě ví, že něco bude a tak ho to znamená, třeba to mají psi naučené jako jeden z povelů…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? led, Michal Kole, Adula.57, Damiana, david22, domin před 4402 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ne, že by si řekl „takhle se jmenuji“, ale spíše vnímá, že se právě něco děje v souvislosti s ním.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Myslím,že pes od mala naučený slyšet na své jméno to má tak,že si pamatuje ten zvuk,jak jeho jméno zní.Stejně tak když zahrkáte granulama,tak ví,že bude jídlo.
Mamka kdysi naučila psa na šustění sáčku,aby přiběhl.To se naučil,když za plotem oxidovali vetřelci a on na ně štěkal a nechtěl přestat.Stačilo zašustit sáčkem a on hned přiběhl.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Wolf

Pes nezvládá uvědomění si sama sebe. (To zvládá jen pár druhů zvířat, mezi nima např. šimpanzi, tuším že delfíni atd.)
Chápe, že se ho zvuk jeho jména týká. Ale neuvědomuje si „JÁ JSEM Azor“.
Doplňuji:
Zajímavé související odkazy:
test sebeuvědomění: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zrcadlov%C3%BD_t­est_sebeuv%C4%9Bdom%­C4%9Bn%C3%AD
Šimpanz Washoe (hodně zajímavé): https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zrcadlov%C3%BD_t­est_sebeuv%C4%9Bdom%­C4%9Bn%C3%AD

Upravil/a: Wolf

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ano, všimnite si, že keď oslovíte menom konkrétneho psa vo svorke, len ten zbystrí a reaguje. Ostatní na vás, s prepáčením, zvysoka kašlú…
Doplňuji:
Ako hovorí iceT, pes je naučený na zvuk svojho mena. Nemusí teda čakať povel, niekdy na oslovenie napríklad príde na malý rozhovor. Asi som postihnutá, ale niekedy sa naozaj rozprávame.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
CATHY

já jsi myslím že ano protože když se sněkým bavíš o něm a vislovíš jho jméno tak se ohlídne,protože si myslí že ho voláš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek