Bronzový

Zná pes své jméno?

Myslím to tak, jestli své jméno spíše nebere jako upozornění na něco blížícího se. Jestli ví, že to je on, nebo si myslí, že je to povel.
Doplňuji:
led: ale i to by mohlo znamenat, že prostě ví, že něco bude a tak ho to znamená, třeba to mají psi naučené jako jeden z povelů...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Ne, že by si řekl "takhle se jmenuji", ale spíše vnímá, že se právě něco děje v souvislosti s ním.

Další odpovědi:

Zlatý

Myslím,že pes od mala naučený slyšet na své jméno to má tak,že si pamatuje ten zvuk,jak jeho jméno zní.Stejně tak když zahrkáte granulama,tak ví,že bude jídlo.
Mamka kdysi naučila psa na šustění sáčku,aby přiběhl.To se naučil,když za plotem oxidovali vetřelci a on na ně štěkal a nechtěl přestat.Stačilo zašustit sáčkem a on hned přiběhl.

Pes nezvládá uvědomění si sama sebe. (To zvládá jen pár druhů zvířat, mezi nima např. šimpanzi, tuším že delfíni atd.)
Chápe, že se ho zvuk jeho jména týká. Ale neuvědomuje si "JÁ JSEM Azor".
Doplňuji:
Zajímavé související odkazy:
test sebeuvědomění: https://cs.wikipedia.org/…
Šimpanz Washoe (hodně zajímavé): https://cs.wikipedia.org/…

Zlatý

Ano, všimnite si, že keď oslovíte menom konkrétneho psa vo svorke, len ten zbystrí a reaguje. Ostatní na vás, s prepáčením, zvysoka kašlú...
Doplňuji:
Ako hovorí iceT, pes je naučený na zvuk svojho mena. Nemusí teda čakať povel, niekdy na oslovenie napríklad príde na malý rozhovor. Asi som postihnutá, ale niekedy sa naozaj rozprávame.

já jsi myslím že ano protože když se sněkým bavíš o něm a vislovíš jho jméno tak se ohlídne,protože si myslí že ho voláš.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.