samicek333

Zná pes své jméno?

Myslím to tak, jestli své jméno spíše nebere jako upozornění na něco blížícího se. Jestli ví, že to je on, nebo si myslí, že je to povel.
Doplňuji:
led: ale i to by mohlo znamenat, že prostě ví, že něco bude a tak ho to znamená, třeba to mají psi naučené jako jeden z povelů…

Nejlepší odpověď
beer

Ne, že by si řekl „takhle se jmenuji“, ale spíše vnímá, že se právě něco děje v souvislosti s ním.

Další odpovědi
iceT

Myslím,že pes od mala naučený slyšet na své jméno to má tak,že si pamatuje ten zvuk,jak jeho jméno zní.Stejně tak když zahrkáte granulama,tak ví,že bude jídlo.
Mamka kdysi naučila psa na šustění sáčku,aby přiběhl.To se naučil,když za plotem oxidovali vetřelci a on na ně štěkal a nechtěl přestat.Stačilo zašustit sáčkem a on hned přiběhl.

Wolf

Pes nezvládá uvědomění si sama sebe. (To zvládá jen pár druhů zvířat, mezi nima např. šimpanzi, tuším že delfíni atd.)
Chápe, že se ho zvuk jeho jména týká. Ale neuvědomuje si „JÁ JSEM Azor“.
Doplňuji:
Zajímavé související odkazy:
test sebeuvědomění: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zrcadlov%C3%BD_t­est_sebeuv%C4%9Bdom%­C4%9Bn%C3%AD
Šimpanz Washoe (hodně zajímavé): https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zrcadlov%C3%BD_t­est_sebeuv%C4%9Bdom%­C4%9Bn%C3%AD

led

Ano, všimnite si, že keď oslovíte menom konkrétneho psa vo svorke, len ten zbystrí a reaguje. Ostatní na vás, s prepáčením, zvysoka kašlú…
Doplňuji:
Ako hovorí iceT, pes je naučený na zvuk svojho mena. Nemusí teda čakať povel, niekdy na oslovenie napríklad príde na malý rozhovor. Asi som postihnutá, ale niekedy sa naozaj rozprávame.

CATHY

já jsi myslím že ano protože když se sněkým bavíš o něm a vislovíš jho jméno tak se ohlídne,protože si myslí že ho voláš.