silonka33

zna nas cesky narod nejslavnejsiho eletrykare

ja to dnes slisel blby co
Doplňuji:
vzdelanej nejsem takze krizik me nenapadnul prominte je to nekdo slavnejsi a zivejsi

Nejlepší odpověď
inspektorcz

Každý vzdělaný člověk a dobrý Čech ho zná. Je to František Křižík.

František Křižík (8. července 1847 Plánice – 22. ledna 1941 Stádlec u Tábora) byl významný český technik, průmyslník a vynálezce. Jeho nejznámějším vynálezem byla oblouková lampa se samočinnou regulací. Vynalezl světelnou fontánu, zdokonalil elektrické tramvaje a mnoho dalších zařízení.

Další odpovědi
Nuk nuk

Eletrykáře neznám ani jednoho. Elektrikářů znám dost z nichž jeden je i poměrně dost slavný, ale obávám se, že své původní řemeslo už dávno neumí.

DV

2 InspektorCZ: Krizikova fontana neni vynalez, Krizikova fontana je instalace.

Michálek1245

Jako Křižíka znáš, ale teď bych to ještě posunul směrem k jazykovědě a pravopisu. Komenský ti něco říká? 😁 Ale jako Křižíka mám celkem rád a musím říct, že jeho tehdejší montáž hromosvodu byla hodně odvážný krok k tomu, aby se buď proslavil anebo upadl do zapomnění. Ale vyšlo mu to. Prostě kdo se bojí, nesmí do lesa.