Zlatý

Zmokneme v dešti víc, když jdeme, nebo když utíkáme? Která varianta platí?

Doplňuji:
Iq viděl testování v pořadu. Já sama se domnívám, že když budu utíkat, že zmoknu méně, protože jsem na dešti kratší dobu. Budu-li uvažovat tak, že za mnou víc stříká voda z kaluži, možná by to vyšlo nastejno.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Předpokládám,že když utíkáme zmokneme méně.
Doplňuji:
Už jsem to nemohl vydržet:
http://clanky.rvp.cz/…

Další odpovědi:

Bronzový

Tento test dělali v tv Bořiči mýtů a jestli si to dobře pamatuji,tak zmokne víc kdo běží,jelikož se mu kapky vody zachycovaly cákáním od země na kalhotech.Ale bylo to jen velmi těžko měřitelné množství,takže celkově to vyšlo nastejno.Myslím,že to takto bylo,ale je možné že už si to správně nepamatuji.

Zlatý

Zcela jistě platí varianta první,pokud jdeme v dešti krátkou trasu pomalu,zmokneme víc.
Pakliže půjdeme v dešti hodinu,pak je ůplně jedno,jakou rychlost vyvineme.:-)

Pokročilý

Když utíkám, zmoknu méně..ale když tančím mezi kapkami deště nezmoknu vůbec heč :-))

Zlatý

Kdysi jsem o tom něco četla,údajně když se běží no ale vysvětlení nechám na vás.

Bronzový

Asi když jdeme normálně, spadne na nás více vody, než když se utíkáme, ne?
Myslím stejnou vzdálenost....

Zlatý

Souhlasím s Iq, také jsem ten pořad a pokusy viděla.

vyskusaj si to na aute - na prednom skle vidis ako rychlo sa ti pokryje kvapkami.

Ked ides krokom, alebo stojis, trva to dlhsiu dobu, ked ides napr. 90 km/h, musis mat pustene stierace naplno. Tam je to do par sekund.

Diskuze k otázce

Zlatý

kapka

Já jsem ten pořad viděla taky. Testované oblečení vážili, aby zjistili, nakolik je nasáklé vodou. Nejlépe vyšla rychlá chůze. Při běhu se figurant opravdu moc zacákal.

Zlatý

annas

Kapko, děkuji za dodatek. Nedávno jsem promokla, protože jsem zapomněla deštník, utíkala jsem s nákupem, ale došla celá promáčená, zatříkaná. Ale domnívala jsem se, že jsem nad deštěm "vyhrála".

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 649
Zlatý beer 514
Zlatý annas 513
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.