Avatar uživatele
annas

Zmokneme v dešti víc, když jdeme, nebo když utíkáme? Která varianta platí?

Doplňuji:
Iq viděl testování v pořadu. Já sama se domnívám, že když budu utíkat, že zmoknu méně, protože jsem na dešti kratší dobu. Budu-li uvažovat tak, že za mnou víc stříká voda z kaluži, možná by to vyšlo nastejno.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 11Pro koho je otázka zajímavá? panenka, anonym, chucky, vagra, 1popelka1, aramah, kapka, flodur, iceT, Pavluška, Terryle před 4880 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
flodur

Předpokládám,že když utíkáme zmokneme méně.
Doplňuji:
Už jsem to nemohl vydržet:
http://clanky­.rvp.cz/clanek/r/GCA­BA/2359/ZMOKNE-CLOVEK-VICE-PRI-BEHU-NEBO-PRI-CHUZI.html/

Upravil/a: flodur

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iq

Tento test dělali v tv Bořiči mýtů a jestli si to dobře pamatuji,tak zmokne víc kdo běží,jelikož se mu kapky vody zachycovaly cákáním od země na kalhotech.Ale bylo to jen velmi těžko měřitelné množství,takže celkově to vyšlo nastejno.Myslím,že to takto bylo,ale je možné že už si to správně nepamatuji.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
vagra

Zcela jistě platí varianta první,pokud jdeme v dešti krátkou trasu pomalu,zmokneme víc.
Pakliže půjdeme v dešti hodinu,pak je ůplně jedno,jakou rychlost vyvineme.:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zhuzupets

Když utíkám, zmoknu méně..ale když tančím mezi kapkami deště nezmoknu vůbec heč 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Kdysi jsem o tom něco četla,údajně když se běží no ale vysvětlení nechám na vás.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mili @

Asi když jdeme normálně, spadne na nás více vody, než když se utíkáme, ne?
Myslím stejnou vzdálenost…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Souhlasím s Iq, také jsem ten pořad a pokusy viděla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kurt

vyskusaj si to na aute – na prednom skle vidis ako rychlo sa ti pokryje kvapkami.

Ked ides krokom, alebo stojis, trva to dlhsiu dobu, ked ides napr. 90 km/h, musis mat pustene stierace naplno. Tam je to do par sekund.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kapka

Já jsem ten pořad viděla taky. Testované oblečení vážili, aby zjistili, nakolik je nasáklé vodou. Nejlépe vyšla rychlá chůze. Při běhu se figurant opravdu moc zacákal.

před 4880 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Kapko, děkuji za dodatek. Nedávno jsem promokla, protože jsem zapomněla deštník, utíkala jsem s nákupem, ale došla celá promáčená, zatříkaná. Ale domnívala jsem se, že jsem nad deštěm „vyhrála“.

před 4880 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek