Avatar uživatele
dudu

Zmizí fast food i minimarket?

Komunisté chtějí jen české názvy. Ač tuto grupu opravdu nemusím, v daném případě jejich myšlenku a návrh uplatnit zmíněnou podmínku podporuji. Kterak se prosím lišíme v názorech?

Upravil/a: dudu

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Lamalam, anonym před 2635 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Pro fastfood navrhuji název rychložer. Pro minimarket pidikrámek.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Je pravda, že přejímání cizích názvů už mnoho let nabývá na obrátkách a přijde mi to nepřirozené. Vnímám to jako plytkou snahu být „in“, v zápaďáckém stylu. Jenže ten styl spočívá v úplně něčem jiném. Časem ale všechno zdomácní, stejně jako staré dobré koloniály a obchůdky. Zvláště se mi stýská po bufetech, kde si člověk mohl dát na stojáka dršťkovku v misce s rohlíkem, nebo pivo, to vše za pár šupů a rychle. Bufet – vida, taky přejaté slovo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Stále méně a méně věcí je českých. Když nám to mocipánové hodlají všechno rozprodat a nic tu kloudně nového nevzniká. Kvete dovoz a ekononomika cizinců v naší malé zemi. Výhoda čechů je však taková, že si najdou svoje vlastní názvy, takže jak uvádí Lamalam, tak kdo chce, tak tomu bude říkat rychložer a pidikrámek. Já tomu říkám třeba špekovnice a drobnokup.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek