Mislok

Zmeškaná střední škola?!

Ahoj, potřebovala bych poradit.. byla jsem hodně nemocná a tak jsem se nemohla zúčastnit příj. zkoušek na školách, bohužel na ty co bych chtěla neměli druhá kola příj. zkoušek, myslíte že je možnost najít ještě nějakou dobrou střední školu, moc jsem chtěla do Prahy na Arcibiskupské gymnázium, ale to je teď už beznadějné že? nevím co mám dělat? děkuji za odpověďi

Odpovědi
arygnoc

pokiaľ ste bola chorá, je možné školu požiadať o mimoriadny termín na vykonanie prijímacich skúšok – škola môže a nemusí vyhovieť.
na odbore školstva u príslušného obecného/okresného úradu objavíte voľné miesta na štúdium (určite i bez prijímačok) a o rok môžete skúsiť prijímačky na vašej vysnívanej strednej škole (možno vám i absolvovaný rok na inej strednej uznajú).

ladaadal

No, asi to moc vysněná škola nebyla, když byly přijímačky na jaře a ty to řešíš dva týdny před začátkem školního roku. Obávám se, že už pro tento přístup se s tebou nikde nebudou bavit. Jedině nějaká soukromá, kde budeš rok, a pak to zkusit znovu.