tereza119

Jaká jsou pravidla pro změny koncovek u stupňování přídavných jmen?

U stupňování přídavných jmen se písmeno K mění v písmeno Č např. měkký- měkčí.
Ale např. hluboký nebo sladký se v písmeno Č nemění, i když je ve slově obsaženo písmeno K.
Je to díky tomu, že např. ve slově sladký je obsaženo písmeno D, tak proto se píše sladší?

Odpovědi
ivzez

To je učivo prvního stupně ZŠ (4.–5. třída), doporučuji zopakovat.
Myslíš si, že se ve slově hlubší píše š, protože slovo sladký obsahuje d?

Připomeň si stupňování a dopiš sem základní pravidla.
Zkontrolujeme ti je.

—–—–
Prosba na ostatní:

Nedělejte prosím za nikoho úkoly, jinak se nic nenaučí.