slavie

zmenšování fotek

V malování jsem se už někam dostala ale nevím jaký je rozdíl v cm,palce,pi­xely.Fotky mají rozměr 3456*2592.A já potřebujuš.640*v500­.Ale nevím čeho

Nejlepší odpověď
Lencis

slavie určitě pixelů 😉

PS: Ta stránka http://zmense­ni.kategorie.cz/ vám nefunguje protože umí pracovat jen s fotkami do 1,2MB !!!

Pokud fotku potřebujete dát jen někam na net, tedy nepotřebujete tiskovou kvalitu, ušetříte hodně tím, že změníte ROZLIŠENÍ, které se udává v jednotkám DPI – úplně stačí 72 😉

pro jednoduchost:
(vždy si pohlídejte abyste měla zatrhnuto políčko zachovat poměr stran – pokud je k dipozici, pokud není musíte dopočítat i druhou stranu, aby se vám nerozhodil poměr.)

fotka pro kvalitní tisk
rozměr v cm – 10×15cm nebo 9×13,33cm (dle formátu fotky) 300DPI

fotka pro poslání mailem, či vystavení na net
rozměr v cm – 10×15cm nebo 9×13,33cm (dle formátu fotky) 72DPI

A ještě jedna věc, napište jaký používáte operační systém. U win jde zmenšit fotku i přímo v prohlížeči. Klidně mi písněte na mail, budete li potřebovat popíšu vám to krok za krokem 😉

Další odpovědi
Attack-design

pixelu