jenek

Zmenšení fotky do Spolužáků

Prosím, fotka má asi 2MB.Do Spolužáků má mít maximálně 512 kB.Jak to udělat,abych tam fotku umístil.Zatím se to nedaří.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

v nějakém programu na úpravu fotek-třeba irfanview nebo prostě v malování jen oříznout a uložit.

Další odpovědi
mosoj

Musíš mít nějaký program, který umí resemple.
Oříznutím zmenšíš sice rozměr, ale na datové velikosti se to moc neprojeví. Nebo to bude
poštovní známka. Pokud máš zájem hoď mi ji na email, obratem Ti ji pošlu zmenšenou a doostřenou. Při zmenšování je třeba softwarově doostřovat.
Změněním rozměrů se samozřejmě také zmenšuje datový objem ale nebývá to dostatečné. Datový objem se zmenšuje při uložení do JPG volbou stupně komprese.

anonym

stačí takový to prográmek na úpravu fotek,změna velikosti a různých úprav není problém.
link zde:

Zdroj: http://www.slu­necnice.cz/sw/ir­fanview/

Jakub

Na ACDSee je karta Resize a tam si můžeš fotku upravit, jak potřebuješ.Nic nemusíš ořezávat.