dudu

Změnilo se až tak mnoho od strategie Říše římské?

Zmíněné imperium uplatňovalo v době svého největšího rozkvětu, aniž by použilo zbraně a násilí k ovládnutí vytypovaných území tyto dvě elegantní strategie:
a/ pomocí lukrativní nabídky služeb a spotřebního zboží zavléci obyvatele do dluhových pastí.,
b/ imisemi nekrytého oběživa a zpočátku levných dlužných úpisů dosáhnout nenápadně cestou drahých úroků jejich nesplatitelnosti od fyzických osob jakož i na úrovni přesahující větší, než územní uskupení
c/ cílennou dotační politikou ovlivnit potravinovou základnu partnera vytypovaného do područí v tom smyslu, že časem nevědomky přejde na produkci monokultur a tím se ocitne v naprosté závislosti na ostatních, leč nezbytných potravinách pak „laskavě“ dodávaných nadřazenou mocností, či diktaturou.

Rozhodně nejsem na uvedenou problematiku někomu nadřazeným znalcem, ale přesto se upřímně táži:

  • nenacházíte v tomto, možná i dílem písemném úletu podobnost s nynější politikou EU,
  • není snad nejvyšší čas začít přemýšlet, jak se na toto ani zdaleka potencionální, nýbrž možná vbrzku velmi reálné nebezpečí připravit k účinné obraně!!

Pokud zde momentálně vytěsňuji něčí současná témata a snad i podléhám přílišné utopii, pak sory.

Nejlepší odpověď
badisko

no asi nezmenilo …ale ja to rikam porad dokola…a nekteri smnou budou souhlasit …nelibi se vam politika v CR ?…nelibi se vam podminky v CR…tak se zbalte a vypadnete ..!!!..EU je otevrena ..!!..nezalezi na veku ..na tom kolik mate deti !!..zalezi natom jesli mate odvahu udelat zasadni zmenu ..to jak jste se rozhodli ukaze az cas to nepopiram …ale jen si stezovat a tlachat naprazno neni reseni…!!..i zde na odpovedich jsou lide kteri misto aby nadavali odjeli za kopecky proste stim neco udelali …!!.

Další odpovědi
Drap

Strategie je stejná, jen formy se částečně liší, aby vyhověly dnešní době. Vše se zkrátka v určitých cyklech opakuje. Stejně tak jako padlo impérium, padne i EU. Je to jen otázka času. Bohužel, já se toho nedožiji.