Domcaz

Změna zaměstnání těsně před soudem o insolvenci

Dobrý den, podávám návrh oddlužení kde budu mit prozatímní zaměstnání a nějakou výši platu tam je spočítané že mi zbyde zivotni minimum jen.. návrh podávám 8. A 5. Podepisuji smlouvu u nového zaměstnance kde budu mit daleko lepší platove podmínky.. chci se zeptat jak se tohle bude řešit jestli i z noveho platu mi zbyde jenom minimum nebo jak ( dluh je velky a nynějším zaměstnáním nesplnuji 100%) jestli prijdu pak i o bonusy které pak v nove firme budu mit.. Jednodušše jak to posleze bude probihat.. snad pochopitelne.. dekuji za odpovědi
Doplňuji:
// jestli vypocitaji splatku z minulého platu a tu budu splacet nebo jestli si pak zkontroluji ze mas vetsi plat a tudis mi zkrouhnou i to.. jestli si pak kdyztak muzu ason utracet nza jidlo v praci aspon a třeba si pronajmout vuz od firmy aby jsem ztoho taky něco vytěžil..

Nejlepší odpověď
Hlada

Insolvence není půjčka s pevnou splátkou. Pokud ti soud insolvenci povolí, budeš si muset platit insolvenčního správce, který bude dohlížet nad tím, zda plníš stanovené podmínky, což je zjednodušeně odevzdání všech svých příjmů věřitelům po odečtení stanoveného životního minima po dobu pěti let, přičemž musíš celkem zaplatit minimálně 30% svých dluhů. Nepřiznání příjmů není na místě, protože by soud mohl rozhodnutí o insolvenci zrušit. Z životního minima nejspíš na auto nezbyde.

Další odpovědi
ivzez

Splátka se vypočte podle skutečných příjmů, nikoliv podle příjmů z minulosti.

Před podáním návrhu na insolvenci jste se jistě seznámil s insolvenčním zákonem i s podmínkami insolvence. Víte, že v případě schválení splátkového kalendáře budete muset přiznat všechny příjmy, nebudete smět odmítnout (vynechat) žádnou možnost zvýšit své příjmy, nebudete smět např. odmítnout dědictví apod.

V průběhu insolvence budete navíc každého púl roku dokládat své příjmy.
Výše splátek se bude v průběhu splátkového kalendáře měnit.

Více informací (insolvenční zákon na portálu Justice.cz):
http://insolvencni-zakon.justice­.cz/obecne-informace/oddlu­zeni.html

Pepa25

V návrhu na povolení oddlužení navrhnete splátkový kalendář.
Kalkulačka maximálních splátek je tady:
http://insolvencni-zakon.justice­.cz/kalkukator-splatek.html

Je možné navrhnout nižší splátky, ale musí být vyplaceno uhrazeno min. 30% v době 5 let.