Změna výplatního termínu.

Zaměstnanci mají v pracovní smlouvě termín výplaty mzdy do 15.v měsíci.Asi deset dní před výplatním termínem,objevila se na nástěnce cedulka s upozorněním,že se výplata mezd posouvá až ke konci měsíce.Lidé mají své závazky,předem s nimi nikdo nic neprojednal.Je postup zaměstnavatele zákonný a opačném případě,jak se bránit nebo jak postupovat?…:D

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě šlo by si ztěžovat. Třeba přes odbory , podat stížnost na živnostenský úřad a podobně. Jistě by to šlo řešit i soudně.
Je třeba si ale také uvědomit, že ve spoustě firem dluží zaměstnancům třeba za několik měsíců, nebo dostávají jen částečné zálohy.
Nejjednodušším řešením je z takové firmy odejít, jenomže sehnat práci dnes neni vůbec snadné.

Další odpovědi
cukrar

postup je zcela dle zákona