ingi

Změna ve Vašem životě

Ahoj všem,
chtěl bych se vás zeptat, co se stalo, jaký byl iniciátor toho, že jste se vy změnili. Přečetli jste se nějaké životní motto, podle kterého se řídili a začali se chovat lépe? Váš učitel na škole vám otevřel oči? Vaši kamarádi Vám ukázali jinou cestu životem. Dočetli jste se nějaký příběh, který Vám změnil život?

Piště svoje životní příběhy o tom, jak jste dokázali změnit sami sebe.

Nejlepší odpověď
Lorrien

Ahoj :)
No, mně diagnostikovali jednu ošklivou nemoc, která by mi mohla zkrátit život, tak jsem se na venek začala tvářit, že mi záleží na mé budoucnosti. (Abych co nejdříve dostudovala a stihla všechno, co ostatní.) Ale ve skutečnosti jsem začala na všechno víceméně kašlat. Nemá cenu si udělat magistra a pak… no, však víte. Jediné, co mě neomrzelo a co nevzdávám je hra na housle. :)

Další odpovědi
iceT

Nemám žádný životní příběh,který by mě změnil.Ale domnívám se,že lidé se tak nějak mění po celý svůj život,že nejsou ve 20 stejní jako ve 40 nebo v 60.A nemyslím třeba zdravotní stav.

mosoj

Jediné co mně dokázalo změnit bylo zjištění, že jsem smrtelný a že stárnu !!
Začal jsem si vážit více života a lidí kolem sebe. Když jsem byl mladší tak jsem si myslel že mně to nepotká.

Mám mnoho nemocí včetně rakoviny ale vůbec se to neprojevilo na snaze stále něco dělat a učit se. Stále se snažím pracovat. Nikdy mně nenapadlo že to již nemá cenu.

Drap

Změnu v mém životě odstartoval jeden hodně mizerný rok. Zemřel mi otec, vyhořel jsem, bez pojištění lehla popelem převážná část mé firmy včetně materiálu a výrobků, další věci, jako že jsem přišel o psa a podobně ani nezmiňuji. Celý život se změnil, ono také nic jiného nezbývalo.

marci1

Změn v životě zažije člověk určitě hodně, ale důležité je, aby se člověk vždy choval jako člověk a vážil si sám sebe i jiných. 🙂

anonym

Abych mohl splnit své předsevzetí být někomu užitečný, žít pro někoho, musel jsem se dostat do finanční krize. Pak jsem si zvolil přítelkyni s podobným osudem. Máme se rádi, sdílíme své mzdy i lože a je nám fajn. Když jsou hádky, vzájemná komunikace nás posouvá hodně dopředu. Takže vůbec nehrozí nějaká zoufalství. No a je to.

Damiana

Myslím si, že jsem stále stejná, ale to je nesmysl. Jak člověk stárne, získává zkušenosti, pořád se kolem něco děje a pokud je dostatečně empatický a také má třeba povolání, které ho nutí být extra vnímavým (jsem psycholožka), bylo by zvláštní, kdyby si z osudů (i cizích) lidí nevzal něco pro sebe.
Mohu být zamilovaná, ale umím si lásky vážit a pracovat na vztahu. Vím co chci a neslevím ze svých zásad.
Ale pak jsou věci, které ovlivnit nejdou… Osobně ale mohu s určitostí prohlásit, že život se mi navždy změnil 24. května 2010.

Nerevarin

Zůstávám stále stejný. Ač táhne mi na třicet, cítím se pořád na 13. Jen pupek roste, práce přibývá, zato na vejplatnici je čím dál větší HO… !

postcd

mě změnil můj kamarád, který se zajímal o knihu a film Tajemství, The Opus, Celestinské proroctví apod. ten film jsem viděl asi 15× a knihu četl 1×. mám dojem že se mi díky tomu povedlo zlepšit vztahy, méně se bát a vydělat asi 80tis. kč. to o čem to je jsou fráze „stáváme se tím na co myslíme“, „to jak v každé chvíli přemýšlíme utváří naši budoucnost“, „afirmace, utvrzovací výroky“. to mě změnilo, ale zase se člověk vrací postupně zpět pokud to nepoužívá. Taky mě změnilo když jsem ztratil peníze, které jsem 3 roky vydělával..

Reezo

Tak za prvé z biologického hledisla se přibližně každých 10 let obměňují buňky v těle. Takže to je jedna velká změna. Za druhé to jsou nabyté zkušenosti a schopnosti se nezávysle zamyslet nad věcma a racionálně o nich přemýšlet.

Já osobně jsem si otevřel oči až psychologií člověka

Nejdůležitější je, že jsme všichni ( nebo drtivá většina ) otroci svích emocí. To emoce řídí naše rozhodování v životě.