Změna trvalého bydliště a nový OP

Vracím se ještě jednou k otázce změny tvaléhop bydliště a nového OP. Proč si úřednice na úřadě neověří vlastnictví na dálkovém přístupu do katastru nemovitostí, který je pro obce zdarma? Ušetřil by se čas a peníze.

Nejlepší odpověď
kropitko

To zajisté ano,ale zřejmě to není v její kompetenci,nebo to nemá v náplni práce. V pravidlech je uvedeno,že toto máte dokladovat sami. Bohužel to tak je,tak s tím nic nenaděláte. No a pro Vás by snad neměl být zas takový problém, přinést sebou na úřad list vlastnictví,či jiný doklad o vztahu k nemovitosti.

Další odpovědi
standa

…ukažte mi úředníka, který bude dělat něco, co je nad rámec jeho zákonných povinností.

A hlavně do toho netahejte rozum 🙂