Dakstor

Změnit školu rok před maturitou, nebo ten rok přetrpět, když vás studovaný obor nebaví?

Zdravím, škola, kterou momentálně studuji mne nebaví a mám k ní silný citový odpor, tak i k některým učitelům na té škole. A tak se Vás ptám, zdali to přetrpět a učit se něco, co Vás nebaví a nikdy nebudete v tom oboru pracovat, nebo přejít na školu která Vás bude bavit a ten rok do maturity dodělat tam. Díky za vaše názory.

Odpovědi
xxx3

nejprve bych se trochu podivil nad tím, žes pro sebe vybral školu v oboru, který nehodláš dál dělat…nebylo to spíš setkání s realitou? Řada žáků si vysní něco o svém budoucím povolání a pak jsou překvapení, jak to doopravdy vypadá. Změnit školu samozřejmě jde, ale může se klidně stát, že zjistíš, že sis pohoršil. Pak je také třeba vzít v úvahu, že z některých škol nelze snadno kamkoli přestoupit např. kvůli velkým rozdílům mezi specializovanými školami. Zásadní informace můžeš získat hlavně tam, kam bys rád přestoupil.

anonym

Investuj svůj čas do toho, co v životě chceš dělat…

Alesh

V této situaci bych to už asi dotáhl k maturitě. Jo, hochu, to sis měl rozmyslet dřív. Pokud budeš měnit teď SŠ, pravděpodobně ztratíš rok, kamarády atd. Nevím, jaký máš plány dál, ani co teď studuješ, ale spíš bych to viděl jako určité ponaučení a to správné rozhodnutí bych dělal cca až za dva roky tj. po maturitě. Jestli chceš jít třeba na VŠ, tak už můžeš provádět samostudium toho oboru, který tě zároveň i baví. Připravovat se na přijímačky atd.

ivzez

Jestli měnit školu, tak co nejdříve.
Teď je možnost přestoupit z 3. ročníku do 3. ročníku.

Přestup z ukončeného 3. ročníku jedné školy do 4. ročníku jiné školy není příliš pravděpodobný (ředitelé neradi přijímají žáky až do maturitního ročníku).

eleonnore

Měla jsem to podobně jako ty. Chtěla jsem dělat film, matikářka mi ale zazdila Panskou a skončila jsem na ekonomce, hlavně, ať mám maturitu a pak na FAMU. Během střední jsem se ve volných chvílích věnovala oboru, který jsem opravdu chtěla dělat a školu dokončila. Díky samostudiu jsem se pak dostala na vysněnou vysokou.

Pokud máš namířeno na VŠ a budeš se opravdu snažit, učit se o vysněném oboru a zapojíš se i do praxe, pak je jedno, kde maturitu máš. Maturita je oficiální papír, nutný zlo. Všechno je to hlavně o píli.