Stříbrný

změna příjmení

co nam hovori zakon o zmene prijmeni vime.
otazka zni - pokud si budu chtit zmenit prijmeni, mohu si sve nove vybrat jakekoli si vycucam z prstu a doufat, ze mne zadost schvali, nebo na volbu noveho prijmeni jsou nejaka pravidla?
Doplňuji:
...btw: ano, zakon o matrikach znam...ale nikde sem se nedovedel odpoved na moji otazku - pokud nejsem zenat a zadal bych o zmenu prijmeni, zda-li moje nove prijmeni musi vychazet z rodinnych korenu anebo si jej mohu sam vymyslit

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Další odpovědi:

Zlatý

Jen tak to určitě nejde.Tady máš zákonná pravidla.

http://www.mvcr.cz/…

Zlatý

myslím, pokud bys nechtěl měnit příjmení na nějaké hanlivé, že by ti bylo vyhověno

Stříbrný

Můžeš si vycucat z prstu jakékoliv, kamarád měnil přijmení na 'Pesha' (čti Peša) a ač tomu nikdo nedával naděje, tak mu na matrice přijmení schválili (měnil si ho zároveň se jménem).

Jeho přijmení vůbec nevycházelo z rodinných kořenů, jak jsi zmínil. Chce to zkusit.

Bronzový

A tobě se snad jméno Lukáš Zmizík nelíbí? Buď rád, že máš zajímavý přijmení, podle mě je změna přijmení ¨hovadina

Bronzový

Ad doplnění: jak jste přišel na to, že by muselo vycházet z rodinných kořenů? O to se nikdo zajímat nebude.

Kamaradka si zmenila prijmeni podle sveho pritele. A prestoze nejsou svoji , bylo ji vyhoveno a ma prijmeni i bez ova. -iv-

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.