lukas.zmizik

změna příjmení

co nam hovori zakon o zmene prijmeni vime.
otazka zni – pokud si budu chtit zmenit prijmeni, mohu si sve nove vybrat jakekoli si vycucam z prstu a doufat, ze mne zadost schvali, nebo na volbu noveho prijmeni jsou nejaka pravidla?
Doplňuji:
…btw: ano, zakon o matrikach znam…ale nikde sem se nedovedel odpoved na moji otazku – pokud nejsem zenat a zadal bych o zmenu prijmeni, zda-li moje nove prijmeni musi vychazet z rodinnych korenu anebo si jej mohu sam vymyslit

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si projít i starší odpovědi

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­90&q=zm%C4%9Bna+p%C5%99%­C3%ADjmen%C3%AD&s­a=Vyhledat

Další odpovědi
tom004

Jen tak to určitě nejde.Tady máš zákonná pravidla.

http://www.mvcr­.cz/clanek/zme­na-jmena-a-prijmeni.aspx

hanulka11

myslím, pokud bys nechtěl měnit příjmení na nějaké hanlivé, že by ti bylo vyhověno

WeeBear

Můžeš si vycucat z prstu jakékoliv, kamarád měnil přijmení na ‚Pesha‘ (čti Peša) a ač tomu nikdo nedával naděje, tak mu na matrice přijmení schválili (měnil si ho zároveň se jménem).

Jeho přijmení vůbec nevycházelo z rodinných kořenů, jak jsi zmínil. Chce to zkusit.

samicek333

A tobě se snad jméno Lukáš Zmizík nelíbí? Buď rád, že máš zajímavý přijmení, podle mě je změna přijmení ¨hovadina

Syd

Ad doplnění: jak jste přišel na to, že by muselo vycházet z rodinných kořenů? O to se nikdo zajímat nebude.

anonym

Kamaradka si zmenila prijmeni podle sveho pritele. A prestoze nejsou svoji , bylo ji vyhoveno a ma prijmeni i bez ova. -iv-