Avatar uživatele
lukas.zmizik

změna příjmení

co nam hovori zakon o zmene prijmeni vime.
otazka zni – pokud si budu chtit zmenit prijmeni, mohu si sve nove vybrat jakekoli si vycucam z prstu a doufat, ze mne zadost schvali, nebo na volbu noveho prijmeni jsou nejaka pravidla?
Doplňuji:
…btw: ano, zakon o matrikach znam…ale nikde sem se nedovedel odpoved na moji otazku – pokud nejsem zenat a zadal bych o zmenu prijmeni, zda-li moje nove prijmeni musi vychazet z rodinnych korenu anebo si jej mohu sam vymyslit

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, tom004, anonym před 4545 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zkuste si projít i starší odpovědi

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­90&q=zm%C4%9Bna+p%C5%99%­C3%ADjmen%C3%AD&s­a=Vyhledat

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Jen tak to určitě nejde.Tady máš zákonná pravidla.

http://www.mvcr­.cz/clanek/zme­na-jmena-a-prijmeni.aspx

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

myslím, pokud bys nechtěl měnit příjmení na nějaké hanlivé, že by ti bylo vyhověno

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WeeBear

Můžeš si vycucat z prstu jakékoliv, kamarád měnil přijmení na ‚Pesha‘ (čti Peša) a ač tomu nikdo nedával naděje, tak mu na matrice přijmení schválili (měnil si ho zároveň se jménem).

Jeho přijmení vůbec nevycházelo z rodinných kořenů, jak jsi zmínil. Chce to zkusit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

A tobě se snad jméno Lukáš Zmizík nelíbí? Buď rád, že máš zajímavý přijmení, podle mě je změna přijmení ¨hovadina

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Syd

Ad doplnění: jak jste přišel na to, že by muselo vycházet z rodinných kořenů? O to se nikdo zajímat nebude.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Kamaradka si zmenila prijmeni podle sveho pritele. A prestoze nejsou svoji , bylo ji vyhoveno a ma prijmeni i bez ova. -iv-

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek