Avatar uživatele
Oprah

Změna příjmení

Chtěla bych si změnit příjmení z tohoto důvodu:S přítelem jsme se rozešly a máme spolu dvě děti,které mají příjmení po něm,chci si vzít stejné příjmení,protože mi nepovolí abych jim změnila příjmení po mě.Můžete mi někdo poradit na který úřad se mám obrátit s touto žádostí,a kolik to stojí.Nebo popřípadě,jak a kde mám zažádat abych měli příjmení po mě a zda-li s tím jejich otec musí souhlasit.Díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 5245 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
panenka

obrat se na matriku tam ti poradí co a jak

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
alenka901

Co potřebujete předložit?

· písemnou žádost, která se může vztahovat na jednu osobu, na nezletilé dítě nebo na celou rodinu

· rodné listy osob, kterých se má změna týkat

· oddací list (uzavřel-li žadatel manželství)

· průkaz totožnosti (občanský průkaz, cestovní pas ČR)

· osvědčení o státním občanství, jedná-li se o povolení změny příjmení dítěte do 15ti let

· souhlas druhého rodiče, podává-li žádost pouze jeden z nich (nebo rozhodnutí soudu, jímž je tento souhlas nahrazen)

Kolik zaplatíte?

Správní poplatek se hradí v hotovosti a činí 1 000 Kč.

Správní poplatek ve výši 100 Kč se hradí pouze v případě:

· Při změně příjmení hanlivého, výstředního, směšného, zkomoleného nebo cizojazyčného

· při změně příjmení rozvedeného manžela – manželky na předešlé příjmení (pokud je žádost podána déle jak jeden měsíc po nabytí právní moci rozsudku o rozvodu manželství)

Nesouhlasíte se správním rozhodnutím o změně vašeho jména?

· je možné podat proti správnímu rozhodnutí odvolání do 15 dnů ode dne jeho doručení

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek