janah

Může nebo musí být toto zohledněno a může mi to zvýšit platový stupeň nebo dokonce třídu?

Vím, že platová třída je dána pozicí, na které člověk pracuje a platový stupeň je určován podle odpracovaných let. Takto mi byla určena 9. třída, 4. stupeň. V průběhu zaměstnání jsem si zvýšila vzdělání v oboru z maturity na Bc. Může nebo musí být toto zohledněno a může mi to zvýšit platový stupeň nebo dokonce třídu? Rozmezí tříd na mou pozici je od 6. do 12.tř.

Odpovědi
ivzez

Zaměstnavatel zařadí jednotlivé funkce/pozice (nikoliv zaměstnance)
do platových tříd podle toho, jakou nejtěžší práci (podle katalogu prací)
bude v té které funkci vyžadovat.

Zaměstnanec musí splnit kvalifikaci předepsanou pro tu kterou
třídu a k dalšímu (vyššímu) vzdělání se nepřihlíží.

Je-li pro Vaši pozici předepsáno vzdělání SŠ,
nezvýší Vám zaměstnavatel třídu (stupeň) ani plat.