Zlatý

Změna operátora, jak to udělat se SIMKOU?

Opět přeji pěkný podvečer.

Rozhodla jsem se, že z O2 přejdu na Vodafone. Chtěla bych svého nynějšího operátora požádat, zda by bylo možné přejít k Vodafone i s mým stávajícím telefonním číslem. Proto se ptám, zda je možné se nyní orientačně zeptat u operátora O2, zda by toto povolili? Dále by mne zajímalo, jak postupovat - zda se mám u O2 zeptat na schválení, aby mi zůstalo nynější tel. číslo, následně si vygenerovat u Vodafone kód objednávky pro přenesení čísla od mého původního operátora a až poté zakoupit SIM kartu. Nebo musím nejdříve kartu zakoupit a až pak si nechat vygenerovat kód?

Vůbec se v tom neorientuji, proto moc děkuji za odpovědi a čas trávený nad mojí otázkou :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

V rámci "boje" o zákazníka se o vše postará nový operátor, kterého si zvolíš.
Takže on zařídí vše. Jediné snad na co dát pozor je zda-li nemáš smlouvu na nějakou dobu a v případě ukončení nějaké sankce. Ale i toto by mohl nový operátor nějakým způsobem vyřešit.
Sim karta se nemění, číslo zůstává stejné.
Pokud tedy chceš přejít k Vodafone, obrať se na operátora Vodafone.

Další odpovědi:

Snad tady najdete nějakou odpověď .

Zdroj: http://forum.skodahome.cz/topi c/45403-prechod-z-o2-k-vodafon u/

Zlatý

Ano může se přejít ke konkurenci se stejným číslem nesmí být u O2 žádný dluh a toto přejítí trvá zhruba 10 dní pokud si zavoláš na O2 veškeré otázky ti tam zodpoví

Zlatý

Vyplníš formulářík s žádostí o přenesení tel. čísla u současného operátora. Ten potvrdí, že u něj nemáš žádné pohledávky.
Od nového oper.dostaneš sim novou se stávajícím číslem.

Bronzový

Řešil jsem to samé vloni.Přechod od T - mobilu k Vodafonu.Když jsem zjistil,jak to všechno složitě a dlouho probíhá,zvolil jsem raději simku od T-mobilu nechat s minimem kreditu na internet banku a sms a od Vodafonu koupil novou simku.Dostal jsem k tomu telefon a číslo na přání.Dvě simky jsou dnes už běžný standart,okolí si časem zvyklo a neobtěžuji ostatní kteří mi volají zprávami že volají mimo svou síť,nebo že já volám mimo síť.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.