Bobule

Změna OP po rozvodu

Chtěla bych se zeptat. Rozvedla jsem se v roce 2009 a nějak jsem zapomněla do dnešního dne si vyměnit/změnit údaje na OP. Je to průšvih veliký ? Popřípadě jaká pokuta mi za toto hrozí ? Děkuji

Nejlepší odpověď
Sůwa

Podívej se sem http://ostatni­.porad.cz/rychle-problemy/navod/co-delat-pri-ztrate-obcanskeho-prukazu.html
Možná by stálo za to, nahlásit OP jako ztracený či odcizený, v každém případě to bude stát jen 100,–.
Já jsem po ovdovění taky hned nešla nahlásit změnu a OP jsem měnila až když došla jeho platnost. Jen mi vynadali, ale nic navíc jsem neplatila.

Další odpovědi
anonym

Průšvih to je. Za vydání občanského průkazu bez čipu zaplatíte 100,– Kč, s čipem 500,– Kč. Jelikož jste si o nový OP nezažádala do 15 dnů od nabytí právní moci rozsudku, dopustila jste se tzv. přestupku. Doporučuji na oddělební občanských průkazů zajít co nejdříve a smířit se s tím, že Vás pokuta nemine. Konkrétní částku se dovíte přímo na úřadě, ale mělo by to být 500,– Kč.

E-li-s

já jsem si měnila loni cca po 1/2 roce po rozvodu OP a i zpět jméno a zaplatila jsem 100kč…to se platí normálně…a žádné řeči neměli…