Rejkjavik

Změna jména a příjmení

Dobré odpoledne, mám takovou otázku. Jak to vlastně probíhá, když si chci nechat změnit jméno a příjmení?

Nejlepší odpověď
anonym

Vše potřebné,jaké doklady si připravit:http://www.mvcr­.cz/clanek/zme­na-jmena-a-prijmeni.aspx

Další odpovědi
Drap

Podáš si žádost, kde musíš uvádět pádný důvod, který tě k tomu vede. Pokud je tvoje žádost schválena, zaplatíš poplatek 1000 kč a jméno či příjmení je ti změněno. NMásledně si musíš nechat yměnit všechny doklady.

Deli

Řeší to matrika, tam se podává žádost.
Třikrát obesílají rodiče (jsi-li mladší 18ti let) a celé to trvá zhruba 2 měsíce.