Kai

Zlomky – Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to, když násobíte tři zlomky za sebou .. násobí se vše najednou ? kdyby ano

Když máte zlomek typu 0,03/02 * 2/5 .. jak byste ho počítaly ?

Nejlepší odpověď
bolak

Můžeš a nemusíš, pokud je tam jen násobení a dělení, tak je to jedno. Pokud jsi v matematice dobrá, tak je takovéto násobení nejrychlejší řešení, někdy ale může být násobení zlomků po jednom jednodušší.

Jinak při násobení zlomků násobíme čitatele s čitatelem a jmenovatele s jmenovatelem. Při dělení zlomků můžeme druhý zlomek převrátit a pak ho vynásobit s prvním.

Další odpovědi
Alesh

Je to úplně buřt, neboť při násobení platí asociativita viz odkaz. Máš-li tři zlomky:
(a/b) * (c/d) * (e/f), pak to můžeš počítat několik způsoby a vždy jde o to znásobit v nějakém pořadí „vršky“ a „spodky“.
Ten poddotaz jsem nepochopil, nevím co si mám představit pod tím „02“ (ani nevidím 3 zlomky, o kterým se předtím hovořilo).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­sociativita

Michal Kole

no když si to napíšeš do jednoho příkladu tak lépe vidíš případné, krácení, vytknutí, převedení na vzorec a podobně