Pokročilý

Zlomený prst?

Malíčkem u nohy jsem nešťastně "nakopla" stůl.Zmodral a natekl,ale myslím že se s tím Dr. moc nepářou a zlomené malíčky do sádry nedávají.Stačí být v klidu a ledovat,nebo radši zítra pohotovost?Moc by se mi tam nechtělo :-(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Přesně tak,na 90% vám dyjí elastické obinadlo a doporuší zvednout nohu,ledovat a mast Dolgit nebo IBU-HEPA.nebo Heparin gel.Ledujte to a co nejméně pár dní nohu zatěžujte.Pokud by se to nelepšilo a za týden byla bolest stejná nebo horší,tak zajděte na RTG.Sledujte prokrvení,kdyby fialová parva tmavla,tak také zajděte k lékaři.Ať vás to dlouho nebolí...
Doplňuji:
Dřív se dávala sádra téměř na všchno i na natržené vazy,ale dnes se dává ortéza,když už je třeba fixace.Lékař vás určitě nevyhodí,ale já bych vyčkala.

Další odpovědi:

Zlatý

to tedy dávají, můj táta by moh vyprávět. Normálně mu kvůli malíčku zasádrovali nohu až po koleno. Kolegové z tělocvičny mu malíček obvázali leukoplastí společně s prsteníčkem, který tak zároveň sloužil jako "dlaha", a doktor je pak chválil, že prý první pomoc zvládli na jedničku. Chirurgovi se nevyhnete ...

Zlatý

Jestli to není otevřená zlomeninka, tak bych si udělala domácí dlahu z párátek a seděla dál u pc. Zítra uvidíte. :-D

dávají syn si zlomil tři prsty nedávno

Stříbrný

Běžte k lékaři.Ostatní odpovědi jsou zajímavé,ale je to příběh toho konkrétního člověka.U vás je tomu jistě podobně ,ale nechte rozhodnot lékaře.

Stříbrný

V každém případě si zajděte k doktorovi. Stojí to zatím jen trochu času a 3o kč, pro jistotu,Já si pochroumal na lyžích kotník . Pobolívalo to asi půl roku než jsem se tam odhodlal jít, Mněl jsem pochroumané vazivo špatně srostlé museli mi to v narkoze rozlomit a zasádrovat. možná že by to srostlo samo ale jistota je jistota. V nemocnici není žádná pořádná zábava když vás něco bolí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1276
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.