Pokročilý

Zlo jménem čárky

Ahoj, dělají mi problém čárky. Chtěl jsem se vás zeptat na stránku, kde jsou možno dobře k pochopení i pro takové paka jako jsem já.

Klidně napište, prosím, pravidla i sem do komentářů, budu jedině ráda.

Předem díky za odpověď!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Neni to na vysvetleni, je to na nauceni. A pekny souhrn najdete treba zde: http://www.maturita.cz/…
Doplňuji:
Jednoduchy zaklad: V normalni vete tam, kde klesate hlasem, bude carka. Samozrejme to neni vzdy 100%, ale je to jedno ze zakladnich nepsanych pravidel, ktere casto hodne pomuze.

Další odpovědi:

Bronzový

kopsaaak: kdybys je zrusil, pak bys nevedel, kde klesat na hlase.

Zlatý

hanny2,také jsem si vzpoměla na Toma004,ten je úplně miluje,vkládá je i tam,kde vůbec nejsou třeba...:-)
Nic ve zlém Tome,prostě čárečky,tj.Vaše:-))

Zlatý

Na čárky je tady expert tom004,že Tome?Nic ve zlém!!!

Zlatý

Já když začnu dělat čárky tak jich nasekám ve větě třeba pět a větu ne a ne ukončit.
Tak raději občas nějakou vynechám.
S hlasem klesám často, to jak mně dochází dech, ale to jsme se neučili tak nevím.

Bronzový

já bych ty zatracený čárky úplně zrušil

chudst: nojo, jenže já klesám hlasem podle čárek

..začarovanej kruh

Pokročilý

To byste se bez čárek ani neobšli. Zkuste si nějakou větu přečíst bez nich ....

Diskuze k otázce

Zlatý

chudst

* zpet - tam, kde se odmlcujete a kde klesate intonacne hlasem.

Zlatý

chudst

kosaaaak: to delate dobre :)

"Me nedoslo ze tahle poznamka se tyka spis dospelych kdyz uz to maji proste a jednoduse odposlechnuto a vi kde delat ony pauzy." <- prectete si tuhle vetu nahlas. Proste at chci nebo ne, ten hlas me nuti to precist takto: "Me nedoslo, ze tahle poznamka se tyka spis dospelych, kdyz uz to maji proste a jendoduse odposlechnuto * a vi * kde delat ony pauzy." - tam, kde jsou hvezdicky, se to na intonaci asi moc nepozna (a pak prijde na radu oduvodneni, ktere se musite naucit: viz odkaz). Ale prvni dve poznate jakkoli bez oduvodnovani.

A poznamka: carky a velka pismena delaji problem lidem obecne, vcetne me. Jsou to potvory, ktere je potreba se proste a jednoduse naucit a stejne kdyz to nebudete pouzivat (= velka pismena), se vam to vykouri z hlavy. Ostatni se vam zazije. Verte mi, ja mival z cestiny jednicky nebo dvojky na vysvedceni jedine diky literature, diktaty jsem mival za tri O=o)

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.