Kapicka

Zlepšil se vám zrak nošením brýlí nebo kontaktními čočkami?

Dobrý den,chci se zeptat zda se vám zrak opravdu zlepšil těmito pomůckami či ne.Nosím brýle asi 3 roky a nějak velká změna nenastala.Nevidím na dálku věci zaostřeně a chtěla bych vidět bez nich.Občas mám takové zvláštní situace,kdy jen na malou chvíli vidím vše krásně zaostřeně ale po chvilce se mi to vrátí k původnímu stavu.Dioptrie mám 0,5.Brýle nosím jen na tabuli nebo TV jinak ne a bojím se,že kdybych brýle nosila více,zrak by se mi akorát jen zhoršil.

Nejlepší odpověď
www

Nošením brýlí se zrak zlepší jen v mládí, pokud nemá oko již nevratné změny.
Ve stáří pak pomůže mimo brýlí (čoček) jen chirurgický zákrok.
Zkušenost

Další odpovědi
MacChill

Brýle jsou hlavně od toho aby člověk vůbec viděl, mému bratrovi se, ale zrak opravdu nošením brýlí zlepšil. Asi to bude individuální

anonym

mám to stejné, věkem bude hůř, ale dcera od 2 let měla brýle a od 14 je už nepotřebuje, u ní došlo ke zlepšení.

Drap

U mne se spíše s přibývajícím věkem zrak stále horší.

kristyjar13

Určitě se zrak zlepší. Sama jsem je měla od 1. třídy a teď je už nosit nemusím.

Děda Louda

Brýle nebo kontaktní čočky zrak neléčí. Slouží pouze jako kompenzační pomůcka. Nemají tudíž vliv na zlepšení či zhoršení zraku. Vývoj zraku je fyziologický proces, změny tedy nastávají přirozenou cestou bez jejich vlivu.

pusinka50

Znám jednoho člověka, kterému se v jeho mládí při pravidelném denním nošení brýlí zlepšil zrak na dálku.
Měla bys brýle ale nosit stále, nejen, že třeba se ti zrak může zlepšit, ale naopak, když je nebudeš nosit stále a zrak bude trvale namáhán, rychle se ti bude zhoršovat a najednou budeš mít několik dioptrií. Vím o čem mluvím.

prezvykavec

Ja nosim bryle uz 14 let a zatim se mi zrak porad zhorsuje …

malinak812

Pokud to myslíte tak, že když si nasadím brýle, tak vidím lépe, tak ano. :) Jinak ale ne, spíš se mi zrak pořád zhoršuje. Dřív jsem viděl dobře, ale zhoršovat se začal někdy před dvěma lety. Od té doby nosím takové stylové brýle na čtení z https://www.ho­tovebryle.cz/ Na dálku naštěstí zatím ještě pořád vidím relativně dobře, takže například na řízení brýle nepotřebuji.