Pokročilý

Zlepšil se vám zrak nošením brýlí nebo kontaktními čočkami?

Dobrý den,chci se zeptat zda se vám zrak opravdu zlepšil těmito pomůckami či ne.Nosím brýle asi 3 roky a nějak velká změna nenastala.Nevidím na dálku věci zaostřeně a chtěla bych vidět bez nich.Občas mám takové zvláštní situace,kdy jen na malou chvíli vidím vše krásně zaostřeně ale po chvilce se mi to vrátí k původnímu stavu.Dioptrie mám 0,5.Brýle nosím jen na tabuli nebo TV jinak ne a bojím se,že kdybych brýle nosila více,zrak by se mi akorát jen zhoršil.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nošením brýlí se zrak zlepší jen v mládí, pokud nemá oko již nevratné změny.
Ve stáří pak pomůže mimo brýlí (čoček) jen chirurgický zákrok.
Zkušenost

Další odpovědi:

Bronzový

Brýle jsou hlavně od toho aby člověk vůbec viděl, mému bratrovi se, ale zrak opravdu nošením brýlí zlepšil. Asi to bude individuální

mám to stejné, věkem bude hůř, ale dcera od 2 let měla brýle a od 14 je už nepotřebuje, u ní došlo ke zlepšení.

Zlatý

U mne se spíše s přibývajícím věkem zrak stále horší.

Pokročilý

Určitě se zrak zlepší. Sama jsem je měla od 1. třídy a teď je už nosit nemusím.

Zlatý

Brýle nebo kontaktní čočky zrak neléčí. Slouží pouze jako kompenzační pomůcka. Nemají tudíž vliv na zlepšení či zhoršení zraku. Vývoj zraku je fyziologický proces, změny tedy nastávají přirozenou cestou bez jejich vlivu.

Stříbrný

Znám jednoho člověka, kterému se v jeho mládí při pravidelném denním nošení brýlí zlepšil zrak na dálku.
Měla bys brýle ale nosit stále, nejen, že třeba se ti zrak může zlepšit, ale naopak, když je nebudeš nosit stále a zrak bude trvale namáhán, rychle se ti bude zhoršovat a najednou budeš mít několik dioptrií. Vím o čem mluvím.

Ja nosim bryle uz 14 let a zatim se mi zrak porad zhorsuje ...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1606
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1279
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.