Musuko

Zlepšení rukopisu

Mám šanci si zlepšit svůj škrabopis? Je mi už přes 30.

Nejlepší odpověď
Lencis

Záleží na tom, co pavažujete za zlepšení. Souhlasím s tím, že styl psaného projevu je do jisté míry dané osobností, ale pokud je váš rukopis opravdu nečitelný a sám opravdu chcete něco změnit určitě to není beznadějné.
Nebude to den ze dne a bude to chtít trpělivost, soustředění se a hlavně praxi, ale šance je!

Nejdříve si sežeňte předlohy a nesmějte se… nedávné statistiky dokázaly že skoro 80% lidí neumí správně vázat a používat psací písmo. Jakmile si zopakujete tyhle základy tak trénujte… opisujte a snažte se opravdu poctivě malovat. Zkrátka jako ve škole…styl psaní je návyk, takže lze naučit… i když časem povolíte tak základ zůstane, stejně jako vám zůstanou skryté detaily, které zkoumá grafologie 😉

Další odpovědi
Jivinho

Dobrý den, myslím si, že pokud budete mít pevnou vůli a budete „trénovat“, tak se Vám to určitě povede.

Luciefie

Myslím, že škrabopis zlepšit nejde..V mládí se z toho většinou „vypíšete“, ale pokud to přetrvá i do dospělosti, rukopis Vám zůstane..

Každý má svůj styl psaní, ať už je to krasopis nebo škrabopis..Z ru­kopisu také dokáže „Grafolog“ určit povahové vlastnosti, životní styl, atd..viz. Grafologie(roz­bor písma)

Bibinka1111

teď už je to součást Vaší osobnosti,toho se už nezbavíte