mikik

Žlábky! Čím je natřít zevnitř?

Dobý den potřeboval bych poradit.Žlábky jsou staré 50 let (nevím původ nátěru).Většinou je vrstva (staré barvy)a asi 10% žlábků je na čistý pozink.Natřel jsem je před rokem Hamerlitem a voda to za rok smyla.Prosím o radu jaké zkušenosti máte Vy.Za odpovědi předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Před čaem jsem řešil podobný problém. Osvědčila se mi barva ETERNAL , je to celá řada včetně základu. Nejdčíve to však chce co nejlépe očistit. Na čištění bych použil horkovzdušnou pistoli, co jde tak bych opálil a seškrabal. Popřípadě použil i chemický odstraňovač nátěrů. Zbytek doškrábal mechanicky.

Další odpovědi
dědapetr

Nejlepší je zajít do prodejny barev a oni doporučí to správné co se hodí na nátěr vnitřku okapů a co vydrží.

rtepp

Po 50 letech vyhodit a koupit nové , rez je zkorodovaná do hloubky.
Jinak jsem to natíral balakrylem.