dudu

Zkusíte odhadnout další vývoj?

Před 55 dny jsem na slovenský stránkách jako reakci na otázku týkající se dalšího vývoje v Řecku vyjádřil níže uvedenou prognosu. Jsem sám překvapen, jak je dnes auktuální – viz kopie tehdejší odpovědi:

Řecká prasátka si prožrala budoucnost nejméně na patnáct let dopředu a Řecko je již nyní v područí západních bank, EÚ ale i Číny. Bohužel zmiňované je pouhý začátek problémů, které se brzy projeví v plné síle v Evropě, USA a Japonsku po nazrání finanční katastrofy Španělska. Můžeme se vážně obávat i velkých sociálních bouří a nepokojů. Dostaví se docela brzy a jejich nástup bude překvapivě rychlý.

Moc prosím, pokuste se i někteří další publikovat svůj názor, jaké události lze očekávat za další 55 dnů.

Nejlepší odpověď
mosoj

Dojde k zhroucení ekonomiky a tím zhroucení celého společenského systému. Nastane " mela" ale nic dobrého z ní nevznikne. Nelze donekonečna nechat bohatnout pár vyvolených a zbytek světa pořádně brát u huby aniž by to nevyvolalo revoltu.
Jenom si myslím že to bude ještě trvat o něco déle než 55 dnů .
Nic naplat, tak jako za vznik a pád socialistického zřízení mohl SSSR a USA tomu dopomohla, tak za současným stavem je USA a nohy si podráží jen sama sobě.

Otázka zní – co dál ?

Co si myslet o takovémto světě ?
Zcela se s obsahem neztotožňuji, ale statistika je poučná.

ZAMYŠLENÍ NAD SKUTEČNOU ÚROVNÍ NAŠÍ „POKROČILÉ CIVILIZACE“…

Průzkum názorů národů světa na otázku:

„Prosím Vás, jaký je Váš názor na nedostatek jídla v jiných částech světa?“

Výsledek byl katastrofální:

  1. V Africe nikdo nevěděl co je to „jídlo“
  2. V západní Evropě nikdo nevěděl co je to „nedostatek“
  3. Ve východní Evropě nevěděli co je to „Váš názor“
  4. V Argentině nevěděli co je to „Prosím Vás“ a
  5. V USA zas nevěděli co je „v jiných částech světa“.

Kdyby se celá populace planety Země smrskla na vesnici o stu obyvatel, kde by však zůstal zachován poměr všech lidských odlišností – jak by potom tahle maličkatá, různorodá vesnička vypadala?
Přesně to bylo předmětem pátrání Philipa M. Hartera, lékaře z nemocnice při Stanfordské univerzitě.

Tady jsou výsledky výzkumu:

Ve vesnici by žilo: 55 Asiatů, 21 Evropanů, 14 obyvatel ze Západní polokoule, 8 Afričanů
52 žen, 48 mužů
70 „barevných“, 30 bělochů
70 jiného vyznání, 30 křesťanů
89 heterosexuálů, 11 homosexuálů
6 lidí by vlastnilo veškerý světový majetek
6 by bylo z USA
80 by žilo v domě, který by neodpovídal standardu
70 by neumělo číst
50 by trpělo podvýživou
1 by byl na prahu smrti
1 by byla těhotná
1 by měl vysokoškolské vzdělání
1 by vlastnil počítač

Následuje pouze anonymní interpretace výše uvedených faktů:

Přemýšlejte o tom tímto způsobem.
• Žijete-li v pěkném bytě, máte dost jídla a umíte číst, jste členem velmi úzké skupiny.
• Máte-li pěkný byt, jídlo, umíte číst a vlastníte počítač, jste členem elity.
• Pokud se vzbudíte toto ráno a budete více zdraví, než nemocní, jste šťastnější, než celý milion lidí, který nepřežije tento týden.
• Pokud jste nikdy nebyl v bitvě, nezažil osamělost uvěznění, utrpení mučení, nebo sevření hladu. jste na tom lépe než 500 miliónů lidí tohoto světa.
• Pokud můžete chodit na mše do kostela, aniž byste se museli obávat ponížení, zatčení, mučení nebo smrti, jste šťastnější než miliarda lidí, kteří nemají to štěstí.
• Pokud máte jídlo v lednici, oblečení na sobě, střechu nad hlavou a kde spát.jste bohatší než 75% lidí na této planetě.
• Máte-li peníze v bance, ve své peněžence a střádáte si do kasičky, jste mezi 8% nejbohatších lidí světa.
• Pokud jsou vaši rodiče stále naživu a svoji, jste velmi vzácný případ.
• Držíte-li hlavu zpříma s úsměvem na tváři a jste skutečně vděční, jste požehnaní, protože většina lidí má tu možnost, ale nedělá to.
• Držíte-li něčí ruku, objímáte-li někoho, nebo se jen dotýkáte jeho ramene, jste požehnaní, protože umíte nabídnout léčivý dotek.
• Pokud můžete číst tuto zprávu, jste požehnaní dvakrát, protože na vás někdo myslel, a co víc, jste ještě požehnanější než více než dvě miliardy lidí, kteří nedokážou číst vůbec.

Mějte hezký den, spočítejte si svá požehnání a pošlete tuto zprávu dál, abyste připomněli ostatním, jak jsme požehnaní.

Další odpovědi
GM

Kniha „Proroctví o Evropě z knihoven palmových listů“ tuším napsaná v r. 1982 (nechce se mi hledat" – v té jsem se dočetla, ze za 40 let budou v Evropě vládnout Číňani poté, co proběhnou velké nepokoje, finanční pohromy a klimatické změny – ono to není tak daleko…