Leotom

Jak nejlépe používat barvu ve spreji?

Prosím, potřebuji poradit nějaké tipy a zkušenosti, jak nejlépe používat barvu ve spreji. Moc děkuji.

Nejlepší odpověď
Pájo

Návod bývá popsán na každé tlakovce spreje.
Důležitá je příprava podkladu, na který se bude barva nanášet (odmastit, odstranit prach, starou barvu, zajistit, aby se podklad nedrolil a neodlupoval).

Důležitý je samotný výběr sprejové barvy (správná-vhodná barva pro daný podklad), řádně dlouhé protřepání spreje, správná vzdálenost od nastřikované plochy. Po nástřiku je dobré krátce profouknout ventilek spreje (krátké zmáčknutí ventilku spreje s nádobkou dnem vzhuru), aby v něm nezaschnula barva.

Neméně důležité jsou i okolní podmínky: teplota, bezprašnost, nízká-vhodná vlhkost, neaplikovat na přímem slunci…

Aspekty ve vztahu ke zdraví: řádné větrání, příp. respirátor s obsahem aktivního uhlí, chránit si oči, při aplikaci nejíst, nepít, nekouřit, nestříkat sprejem do otevřeného ohně (ani do něho nevhazovat nádobku) a horké plochy, nepokoušet se otevírat tlakovku.