NickD

Zkušenosti z OSPOD

přesněji,jejich reakce,jednání,cho­vání pracovníků, a jak na vás působí jejich práce…

Mě osobně jejich práce připomíná správu a údržbu silnic…
A co vám?
Doplňuji:
Taky vše lepí na poslední chvíli a jen tak,aby se neřeklo…

Nejlepší odpověď
kropitko

Nemám s nima dobré zkušenosti,nikdy si nejsem jistá,jestli chtějí skutečně pomoci a nebo se jen zviditelnit na nějakém zapeklitém případu. Většinou mi přijde,že se jedná o staré pany,které dítě viděli jen na fotce. Samozřejmě,že jsou určitě mezi nima i vyjímky,které potvrzují pravidlo.
Jen nevím,jak jste myslel to Vaše přirovnání?? To bych prosila vysvětlit. Díky

OSPOD-Odbor sociálně právní ochrany dětí

Další odpovědi
ostrovidka

Co je OSPOD?

Jan07

S různými OSPODy komunikuji v dobrém i zlém již několik let a osvědčilo se mi důsledně po úřednících vyžadovat odpovědnost za jejich rozhodování. Oni by se totiž vždy rádi vymluvili na pravidla a zákony , které musí dodržovat a často vypínají svědomí i tam, kde by je s úspěchem mohli použít. Ono je to totiž mnohem pohodlnější, jednat podle pravidel, která nikdy nemohou popsat každou možnost. Čím jsou podrobnější, tím více příležitostí k výmluvám. Mít odpovědnost za manipulaci s druhými je totiž bolavé a nebezpečné. Obecně se lidé raději schovají za pravidla. Jeden z prvních toto nebezpečí rozpoznal pojišťovací úředník Franz Kafka, který varoval svět před zneužíváním úřední moci. Kam to vedlo později je známo. Pokud si dáte práci s prozkoumáním procesu a výpovědí Adolfa Eichmana, organizátora šoa (holocaustu), zjistíte, že jeho obhajoba je podobná obhajobě mnoha dnešních úředníků. Moje rada je tedy vyžadovat po každém úředníkovi odpovědnost za jeho práci a rozhodování se všemi právními důsledky. To znamená i s odpovědností finanční. Úředník je člověk jako každý jiný a jestliže za špatné rozhodnutí přijde bolavá finační sankce, dobře si rozmyslí zda bude rozhodovat sám nebo v souladu se všemi zúčastněnými. Chce-li rozhodovat přesto sám, písemně jej seznamte se všemi riziky a žádejte od něj písemné potvrzení, že přijímá plnou odpovědnost za své rozhodnutí. Je zajímavé jak často úředník pod tímto tlakem vymyslí další a pro vás přijatelné řešení, které by bez vašeho tlaku vůbec nenavrhl. Zásadně jednám slušně, ale jestli mi připadá řešení nepřijatelné, jsem ochoten jít po žebříčku služební odpovědnosti třeba až na ministerstvo. Případně nechat věc k rozhodnutí soudu, ale to je zoufale zdlouhavé a náročné na dokazování. Soudy také dávají přednost argumentaci úředníka, neboť ten mluví jim srozumitelnou řečí. Chcete-li uspět, nestačí, že máte pocit, že jste v právu. Musíte svou argumentaci do této řeči přeložit nebo si zjednat advokáta, což nemusí být levné. Pokud máte talent na jazyky a tuto řeč ovládnete, hajte se sami. Žádný advokát není totiž schopenbezchybně sledovat vaše cíle, pokud je tedy máte definované vy sami.

NickD

Samá záplata …

Většinou snad rozvedené feministky,které si léčí mindráky na druhých,ale s péčí,staros­tlivostí a v zastupování dětí jen plácají čísly o výživném.....

pralinka002

Úplná pravda.Pritel bojuje 2 roky a neříká nic jiného než banda feminismus banditismus.Ka­marqdka j3ho ex s Ospod 11 měsíců kluka neviděl..