Avatar uživatele
EDA

zkušenosti se zákrokem

Máte někdo zkušenosti s aplikací radioaktivního izotopu do bolastni podkolenní, kde jsou Bakkerovy cysty? Je to z důvodu, aby se koleno neplnilo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3747 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Mluvím z vlastní zkušenosti. Bakerova cysta se operativně řeší pouze v krajním případě. Osobně jsem Bakerovu cystu ukáznil dlouhodobýn užíváním Geladringu forte. Samozřejmě jde hlavně o úroveň postižení.
Vodu z kolene mně vytahovali pouze jednou. Trombózu jsem prodělal.

O této metodě slyším poprvé, ale máš dvě řešení podstoupit nebo odmítnout. Vše záleží jenom na tobě. Osobně bych se nebál.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

pokiaľ sa jedná o bakkerove cysty a nie o žilnú trombózu, treba riešiť príčiny (bakkerove cysty sú dôsledok iných chorôb kĺbov).

samotné cysty treba ošetriť chirurgicky (hrozba uvoľnených trombov) buď odsaním cysty alebo jej vyňatím, diagnostika sa prevádza ultrazvukom alebo magnetickou rezonanciu – prečo teda nejaké rádioaktívne izotopy?

neriešte následky, ale príčinu – pokiaľ tam bolesť je (a to asi je) – treba cysty proste odstrániť, už iba z hľadiska možného uvoľňovania trombov do krvného riečišťa s rizikom ohrozenia života.

samotná zákrok nie je nebezbečný (ale ani príjemný) a zvýši kvalitu života (pohyblivosť, odstránenie bolesti).

následný život z hľadiska prevencie kĺbových ochorení (bakkerove cysty s tým súvisia a sú často dôsledkom kĺbových ochorení, ako je dna, artritída, osteoartróza či úraz menisku) treba konzultovať s odborníkom.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek