dudu

Zkušenosti se skenováním diapozitivů?

Za mlada jsem pořídil větší množství fotek na barevných diapozitivech a uložil je do rámečků. Nyní bych rád tyto záběry digitalizoval. Našel jsem následující, poměrně levné zařízení:
http://pocitace.nej-ceny.cz/106142/s­kener-usb-pro-filmy-diapozitivy-konig.html,
ovšem i tak jde o zcela jednoúčelovou záležitost, ke které nemám přílišnou důvěru. Především bych nerad, abych rámečky při skenování musel rozebírat. Podělte se prosím o svoje zkušenosti a názory.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Vlastní zkušenost nemám, možná by vzhledem k využití zařízení bylo vhodnější si ho zapůjčit, protože pořizovat ho na jednu operaci se asi nevyplatí. Také je možné práci zadat profíkům prostřednictvím fotosběren, což sice taky není zadarmo, ale co potom s nevyužitým zařízením, které sice posloužilo, ale pak se stane předmětem dědictví, aniž by bylo někomu k užitku.

Podobný přístroj nabízí také Tchibo.

Zdroj: http://www.tchi­bo.cz/Skener-diapozitivu-p200021503.html