Zkušenosti s jazykovou školou

ahoj, chci si oprášit angličtinu a taky se pořádně rozmluvit, jsem tak na pokročilé úrovni cca. někdo mi doporučoval jazykovku lite – http://www.lite.cz – máte s nimi někdo dobrou zkušenost? případně s jakoukoli jinou jazykovkou v praze? diky

Odpovědi
quentos

Učím v trutnovské jazykovce jako lektor, odpovím tedy s náhledem z „druhé strany“. Pročetl jsem si stránky , na něž odkazujete, a musím konstatovat, že metoda jazykovky Lite je velmi podobná, ne-li identická, jako metoda, kterou praktikujeme u nás – tzv. přímá. Drtivá většina našich studentů je spokojená, zejména právě proto, že jim metoda umožňuje neustále mluvit, být ve střehu a zkrátka simulovat prostředí anglicky mluvící země.
Rozhodně bych proto dal ruce pryč od poslední otázky – „s jakoukoli jinou jazykovkou v Praze“ – , protože Lite nelze házet do jednoho pytle s ostatními jazykovkami. V Lite se totiž efektivním způsobem naučíte mluvit, kdežto v ostatních – převážně jsou to tahači peněz – obyčejně sedíte na zadku a vyplňujete jakási cvičení v učebnici.