Ivetka303

zkratka SUV

Co znamená zkatka u automobilů SUV – jaká slova se za tím skrývají..

Nejlepší odpověď
Alesh

sportovně-užitkový vůz

Další odpovědi
Mc Merkurion

SUV je zkratka pro Sport utility vehicle, tedy sportovní užitkové vozidlo

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Spor­t_utility_vehi­cle

no107064

To je dobrá blbina, řídili jste někdy SUV ???? to je anti-sportovní auto, ikdyž některé mají silný motor (neberu slabý, který mají 200koní, protože to je jak mít 110 koní v osobáku) tak je to k ničemu, když se to v zatáčkách chová spíš jako náklaďák, proto to měli radši pojmenovat jenom UV nebo PseudoS-UV.